امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
مدیر کل بهزیستی ایلام از همکاری رسانه ها در نجات رها تقدیر کرد

مدیر کل بهزیستی ایلام از همکاری رسانه ها در نجات رها تقدیر کرد

0 دیدگاه 22 بهمن 1397 چاپ خبر بازدید: 195

به گزارش آفتاب ایلام ، زهرا همتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران  از مشارکت و همکاری رسانه های مختلف گروهی در نجات رها کودک 11 ساله هلیلانی که به اجبار به صیغه مردی  44 ساله درآمده بود تقدیر کرد و ‌ اظهار کرد: اهالی رسانه و خبرنگاران در این مساله براستی با درک مسوولیت اجتماعی شان وارد کار شدند و بدور از حاشیه پردازی در رهایی و نجات  این کودک مشارکت کردند.

مدیر کل بهزیستی استان ایلام گفت: رسانه ها در این موضوع با بهره گیری صحیح از قدرت فضای مجازی اقدام به انتشار گسترده این موضوع کردند که بیانگر دغدغه مند بودن این افراد به رفع آسیبهای اجتماعی است.

وی  افزود: رسانه ها به عنوان وجدان های بیدار جامعه و نمایندگان افکار عمومی در این مساله بخوبی قدرت تاثیرگذاری خود را در مسایل مختلف از جمله آسیبهای اجتماعی نشان دادند.

همتي همچنین از همکاری مضاعف تمامی مسوولان دلسوز، سازمان های مردم نهاد، افراد خیر و نیکوکار و اقشار مختلف مردم در حمایت از رها ی مظلوم تقدیر کرد.

آفتاب ایلام ، رها کودک 11 ساله هلیلانی است که  به علت بدهی 150 میلیون ریالی پدرش مجبور به ازدواج با مردی 44 ساله شده بود.

پس از انتشار این  خبر و بازتابهای گسترده آن در رسانه ها و فضای مجازی کشور، با مداخله بهزیستی و حکم دادستان استان روز گذشته صلاحیت نگهداری این کودک سلب و به بهزیستی تحویل و پدر و همسر این کودک نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
همچنین وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی نیز با تماس تلفنی با مدیر کل بهزیستی ایلام از اقدام بموقع این سازمان در مساله کودک همسری  رها تقدیر کرد.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه