امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
راز ماندگاری انقلاب 40 ساله

راز ماندگاری انقلاب 40 ساله

رضا میرزاد 0 دیدگاه 22 بهمن 1397 چاپ خبر بازدید: 244

به گزارش آفتاب ایلام ، رضا میرزاد * در یاداشتی با عنوان راز ماندگاری انقلاب 40 ساله نوشت:

سحرگه رهروی در سرزمینی

همی گوید این معما با قرینی

که ای صوفی شراب آنگه شود صاف

که در شیشه بماند اربعینی

«حافط»

امروز اربعین ماندگاری شراب صوفی پسند تکمیل و صافی آن در ماندن عیان شد و پا به دهه پنجم عمر خود گذاشته است، عمری که از آن درختی پاک با ریشه‌های استوار و ژرف در دل زمین فرو رفته است و تمثیلی قرآنی از داستان دو درخت در سوره ابراهیم را یادآور است.

امروز در ورود عمر انقلاب اسلامی ایران به دهه پنجم این سئوال را در اذهان محققان و پژوهشگران به وجود آورده است که رمز ماندگاری انقلاب اسلامی در چیست؟

پاسخ آن است که گرایش دینی مردم به رویکرد «مردمی» و «ملی» و نظام حکومتی مبتنی بر« ولایت فقیه» ورکن ماندگاری انقلاب اسلامی بوده و هست.

دو اصلی که در 40 سال گذشته شاهد بوده‌ایم که در تنگناها و بحران‌ها به روشنی ایفای نقش کرده و موجب ثبات و تداوم انقلاب اسلامی ایران شده است.

دین که در « کتاب مینوی خرد» از آن به فرهنگ ، فرهنگ‌ها و سرچشمه  دانایی و تشخیص از آن سرچشمه می‌گیرد در ماندگاری انقلاب اسلامی و نقش بی بدیلی داشته و دارد.

عامل دیگر ماندگاری انقلاب اسلامی و دوام آن خروج «ملت و دولت» از مدار اعمال اراده آمریکا است . انقلاب چهل ساله ایران نشان داد ملتی که بپذیرد تحت سیطره آمریکا نباشد و فریاد « آمریکا هیچ غلطی نمی‌‌ تواند بکند» سر دهد موقعیت شکننده نخواهد داشت و هر ملت و دولتی دل به آمریکا ببندد در اصل طناب دار خود را بافته است.

راز ماندگاری و استمرار انقلاب اسلامی « دین»، «حکومت مبتی بر ولایت فقیه» و استقلال است و اپوزیسیون رنگارنگ خارج نشین و داخل گزین بدانند که« ندیده های ندیدهای آنان هم فروپاشی انقلاب اسلامی ایران را نخواهند دید».

انتهای پیام/

 

0 دیدگاه