امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
مراسم بزرگداشت روز شهدا در‌ ایلام برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت روز شهدا در‌ ایلام برگزار می‌شود

0 دیدگاه 19 اسفند 1397 چاپ خبر بازدید: 116

سلمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام ، اظهار داشت: همزمان با 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهید برنامه‌های متعددی از سوی  اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در نظر گرفته شده که برگزار خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: در روز 22 اسفندماه به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید به نام روز شهدا نامگذاری شده است، همچنین در ماه اسفند مناسبت‌های مختلفی داریم. بیش از 13 درصد شهدای کل کشور در اسفندماه به شهادت رسیدند که از جمله فرماندهان به نامی همچون شهیدان باکری، شهید همت، شهید خرازی بودند.

رستمیان در ادامه افزود: با توجه به این ویژگی ها به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید برنامه هایی برای 22 اسفندماه در استان ایلام  درنظر گرفته شده است که از باب وظیفه خود برای ترویج فرهنگ والای ایثار وشهادت برنامه هایی در نظر گرفته شده است و از احاد مردم ولایتمدار ایلام و تمام دستگاه‌های اداری استان انتظار همراهی و همکاری در این برنامه‌ها را داریم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام تصریح کرد: مراسم کاشت نهال به نام هر شهید، برنامه عیادت از خانواده معظم شهدا و ایثارگران بستری در بیمارستانهای استان، آیین اهتزاز و تعویض پرچم و گلباران گلزار شهدای استان، سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه، تجلیل از خادمین شهدا و سایر برنامه‌ها برای این روز انجام می‌شود.

رستمیان، ایثار اجتماعی که نیاز امروز جامعه نام برد و تحقق آن را در اجرای مراسم و یاد ونام شهدا دانست  و گفت: اگر فرهنگ ایثار اجتماعی با تزریق و انتقال فرهنگ شهادت  در سطح جامعه افزایش یابد سطح توقعات افراد جامعه نیز کمتر شده و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام/ م

0 دیدگاه