امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
قرارگاه نوروزی پلیس در استان ایلام با استقرار ۱۷۰ تیم عملیاتی آغاز به کار کرد

قرارگاه نوروزی پلیس در استان ایلام با استقرار ۱۷۰ تیم عملیاتی آغاز به کار کرد

0 دیدگاه 27 اسفند 1397 چاپ خبر بازدید: 122

سردار نورعلی یاری در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام  ، با اشاره به اینکه طرح ویژه ترافیکی ایام نوروز در استان ایام همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه در ایلام کلید خورد و تیم‌های متعددی از مجموعه پلیس‌راه و پلیس راهور با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه به جاده‌های استان اعزام شد اظهار داشت: ایلام استانی با توانمندی‌های فرآوران و حضور زائران عتبات عالیات در ایام نوروز، نیازمند طرح ویژه انتظامی بوده است که این مهم توسط انتظامی استان تدوین و به مرحله اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز قرارگاه نوروزی در فرماندهی انتظامی استان تشکیل شده است و با اولویت‌بندی مسائل مشکلات مردم و مسافران نوروزی در استان برطرف می‌شود عنوان کرد: شعار نیروی انتظامی در سال جدید و ایام نوروز "نشاط بهاری، نظم و قانون‌مداری" است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه امروز بیشترین هزینه‌های کشور در حوزه تصادفات پرداخت می‌شود و تصادفات خسارت‌های زیادی بر کشور تحمیل می‌کنند افزود: امسال استان ایلام با کاهش تصادفات مواجه بوده است و امیدواریم بتوانیم روند کاهش تصادفات را کماکان در ایلام شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه پلیس در مبادی ورودی شهرها استقرار دارد و امنیت عمومی را برقرار می‌کند و رانندگانی که در این ایام اقدام به تخلفات مخاطره‌آمیز کنند خودروی آنها توقیف و تا پایان تعطیلات آزاد نمی‌شود گفت: ابلاغ شده که در طول تعطیلات از جابجایی اثاثیه منزل خودداری شود و اگر وانتی برای حمل اثاثیه مجوز کلانتری محل را نداشته باشد توقیف می‌شود.

یاری با اشاره به اینکه امسال تعداد زیادی دوربین‌ ثبت تخلفات در جاده‌های استان نصب شده و جاده‌های استان را رصد می‌کنند بیان کرد:در ایام نوروز جاده‌های استان ایلام تحت کنترل دقیق دوربین‌های کنترلی هستند.

وی با بیان اینکه در سال آینده نیز تعداد قابل توجهی دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های در استان ایلام نصب می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود با تمهیدات اندیشیده شده سال آینده شاهد تلفات کمتری در جاده‌های استان باشیم و هم استانی‌های ما سفرهای امن‌تری داشته باشند. 

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه  خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان  بیشترین آمار تصادفات را شامل می‌شودگفت:   لازم است رانندگان در زمان رانندگی لحظاتی را برای استراحت اختصاص دهند و به توصیه‌ها و هشدارهای پلیسی توجه از مردم استان و مسافران عزیزی که جهت تفریح به فضای استان ایلام وارد می‌شوند عاجزانه خواست، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ن

0 دیدگاه