امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
استاندار ایلام،  در مدیریت بحران سیل 1398 مدال افتخار دعای مردم را از آن خود کرده است/    رضا میرزاد*

استاندار ایلام، در مدیریت بحران سیل 1398 مدال افتخار دعای مردم را از آن خود کرده است/ رضا میرزاد*

رضا میرزاد 0 دیدگاه 17 فروردین 1398 چاپ خبر بازدید: 140

آفتاب ایلام ، سیل که از نخستین روزهای امسال بسیاری از هموطنان ایران را به عزا نشاند و خرابیها به وجود آورد و بسیاری را بی‌خانمان کرد و توان خود را به رخ کشید، نتوانست به غیرت ایرانی، همدلی و همیاری آن خدشه وارد کند.

سیل تخریب کننده بود و عزا را به همراه آورد و بی خانمانی را برجای گذاشت اما حضور دیگری برای سازندگی، آبادانی، مدیریت جهادی و میدان داری شیفتگان خدمت را و اتحاد مردم و مسئولان را خالق شد .

مناطق سیل زده استان ایلام میدن نبرد و حضور بود حضور مردانی که مدیریت بحران را برعهده داشتند و می دانستند  با اتخاذ رویکرد درست می‌توانند بحران را تبدیل به فرصت کرده و نقطه عطفی را از این بحران در تاریخ استان به نمایش بگذارند.

 شجاعت، سرعت در تصمیم‌گیری به موقع و صحیح، قدرت تحلیل، بینش صحیح، تعامل پویا با دیگران را می‌توان از خصایص مدیریت بحران  استان ایلام در ماجرای سیل اخیر نام برد و در راس این مدیریت می‌توان به این خصائص در وجود قاسم سلیمانی استاندار ایلام  اشاره کرد و گفت: قاسم سلیمانی دشتکی در مدیریت بحران سیل 1398 مدال افتخار دعای مردم را از آن خود کرده است.

تفکر دیگری از مدیریت جهادی و بسیجی که به تصور نگارنده بیشترین رنج را در راستای کمک و مساعدت و حضور میدانی و زیست به تمام معنی با سیل زدگان و همدرد رنج و مشقت و سردی و بی خانمانی سیل زدگان را احساس و به آنان امید داد سرهنگ پاسدار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بود که فارغ از نشان و سمت بسیجی وار موفق عمل کرد . در این شرایط که بحرانی ‌ترین  بحران کشور و استان بود نشان  داد که فرمانده شجاع و پابه رکاب و حاضر در صحنه و خطر پذیر اشکرش پیروز میدان است و سیل ایلام نمره قبولی و پیروزی سپاه ایلام و فرمانده آن را در محبوبیت قلب مردم از آن خود کرد.

حضور مهندس کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  که در تمام صحنه‌ها برای بازگشایی معابر و معبرها در تلاش بود و عملا نقش مهندسی عملیات در جبهه‌ها را در خاطره ‌ها تداعی کرد نیز بر رصد کنندگان اخبار سیل اخیر ایلام عیان و نمره موفقیت دعای از راه ماندگان را بدرقه راه خود کرد.

تلاش مدیر عامل محترم هلال احمر استان ایلام مهندس عارفی، مدیران کل آبفای شهری و روستایی، گاز، کشاورزی، پایانه‌ها و امورآب و از همه مهم‌تر اطلاع رسانی و تغذیه محتوایی اخبار و هشدارهای و آگهی بخشی به مردم توسط مدیریت بحران استان مهندس کریمیان و روابط عمومی استانداری ایلام جناب قیصر بیگی توانست رسانه‌ها را در انعکاس اخبار و جریان سازی رسانه‌ای در کشور برای خلق نگاه ویژه به سیل ایلام نیز قابل عنوان و طرح و موفق عمل کردن در مدیریت به بحران و نقش آفرین در تبدیل تهدید به فرصت بود.

این کوتاه نوشته نمی‌تواند بیان کننده زحمات همه تلاشگران عرصه خدمت و جهاد در سیل اخیر ایلام باشد و تلاش امدادگران، مراکز درمانی، پلیس، نیروهای افتخار آفرین مسلح اعم از سپاه و ارتش، ناجا ، خلبانان، رانندگان و سربازان گمنامی که در گمنامی وظیفه امنیتی حادثه را عهده دار بودند را بیان کند اما برحسب وظیفه رسانه‌ای و به دور از هرگونه جهت‌گیری و تعلق به فرد یا افرادی بعنوان شهروندی که دقیقه به دقیقه مسائل و اخبار و اطلاعات و حضور میدانی مسئولان را رصد و بیش از 100 خبر را از زحمات مجموعه مدیریت بحران استان را در خبرگزاری تسنیم منعکس و نشر داده و فضای رسانه‌ای کشور را به سهم خود به سوی ایلام متوجه کرده است قلباً از استاندار ایلام و سایر عزیزان عضو در مدیریت بحران استان ایلام سپاسگزار و حسن موفقیت در در مدیریت بحران سیل ایلام را تبریک و امید دارم در ادامه اقدامات بعد از بحران نیز بسیجی وار و جهادی عمل کرده و تسکین دهنده آلام سیل زدگان باشند.

*مدیر مسئول هفته نامه‌های شهروند اقتصادی، سفیر ایلام و خبرگزاری تسنیم در ایلام

0 دیدگاه