امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
بنیاد مستضعفان ‌سیمان ‌باز‌سازی مناطق سیل‌زده را ‌رایگان تأمین می‌کند

بنیاد مستضعفان ‌سیمان ‌باز‌سازی مناطق سیل‌زده را ‌رایگان تأمین می‌کند

0 دیدگاه 19 فروردین 1398 چاپ خبر بازدید: 107

به گزارش آفتاب ایلام ، محمد سعیدی‌کیا صبح امروز وارد ایلام شد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید میدانی از مناطق زلزله‌زده استان ایلام و بررسی و برآورد میزان خسارت وارده و راه‌های کمک بنیاد مستضعفان به سیل‌زدگان از برنامه‌های سفر به ایلام است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: این بنیاد سیمان مورد نیاز مناطق سیل‌زده برای بازسازی را به‌صورت رایگان تأمین می‌کند.

وی از اعلام آمادگی برای کمک به مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا ضمن کمک به مردم سیل‌زده مشکلات آنان را با همکاری سایر نهادها به حداقل برسانیم.

 سعیدی کیا با حضور در بین مردم روستای گنبد پیرمحمد شهرستان ملکشاهی گفت: از چهار سال و نیم گذشته ‌کار آبادانی مناطق محروم کشور به دستور مقام معظم رهبری آغاز شده است و شهرستان ملکشاهی نیز به عنوان منطقه معین استان ایلام برای طرح عمران و آبادانی انتخاب شده است.

وی در ادامه افزود: دو مشاور از جهاد دانشگاهی و شرکت شهری(یک شرکت منطقه ایی است) برای این دو طرح انتخاب شده اند تا به مردم در اجرای این طرح ها راهنمایی و مشاوره دهند.

وی در ادامه گفت: امیدواریم حداکثرظرف مدت نه ماه طرح جامع آبادانی تهیه شود و بر اساس شناخت مزیتهای منطقه کار و فعالیت آن شروع شود.

رئیس بنیاد مستعفان در ادامه گفت؛ در بحث توان افزایی نیز بنیاد بستری فراهم می کند تا توانمندیهای مردم رشد و زندگی آنها ارتقاء پیدا کند.

اساس این کار تشکیل گروه های توسعه روستایی در هر روستا توسط مردم است که با پس اندازهایی که در این گروه تشکیل می دهند و کمکهای بنیاد علوی ،سرانجام این پس اندازها تبدیل به وام های خرد برای مشاغل خانگی و روستایی در زمینه های دامداری؛ گیاهان دارویی ؛ دستگاه های تقطیر؛ صنایع کوچک ؛بافندگی و دوزندگی..... می شود.

سعیدی کیا از دادن وام های یارانه دار در روستاها خبر داد و گفت: این طرح در کشور به خوبی رونق پیدا کرده است به نحوی که در استان های مختلف بیشتر از ۳ هزار طرح به تصویب بانک سینا رسیده است که به ۲۶۰۰ مورد از این طرح ها وام تعلق گرفته و بیش از ۱۶۰۰ طرح نیز به بهره برداری رسیده اند.

انتهای پیام/
0 دیدگاه