امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
پل جدید «گاومیشان» ارتباط ایلام با لرستان را برقرار می‌کند

پل جدید «گاومیشان» ارتباط ایلام با لرستان را برقرار می‌کند

0 دیدگاه 23 فروردین 1398 چاپ خبر بازدید: 105

علی ‌اصغر کاظمی در گفت‌وگو با آفتاب ایلام ، به اقدامات انجام شده برای بازسازی و ساخت و بهینه سازی جاده‌ها و پل‌های تخریب شده در حادثه سیل اخیر اشاره و اظهار داشت: در نخستین اقدام ارتباط تمام مناطق سیل زده استان ایلام از طریق پل‌های شناور و موقت با استفاده از توان فنی و مهندسی نیروهای مسلح برخوردار شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: برخی از محورها با تعین محور جایگزین و سایر محورها را نیز بازسازی و به واقع در یک حرکت جهادی و شبانه روز موفق به برقراری ارتباط جاده‌ای در استان ایلام شده‌ایم و سیل اخیرنیز برای مجموعه اداره کل راه و شهرسازی مانور اصلی جهادی بودن و اقدام و عمل بود.

کاظمی به پل ارتباطی «گاومیشان» که ارتباط دهنده استان ایلام با لرستان از شهرستان دره شهر است گریزی زد و گفت: این پل یکی از نقاط مهم و استراتژی استان ایلام است که با دهانه 120 متر برروی رودخانه سیمره قرار دارد که در سیل اخیر به صورت 100 درصد تخریب شده است و برای ساخت پل جدید جانمایی انجام شده است.

وی ادامه داد: این پل با دهنه 60 متری و با پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیاءبزوی وارد مرحله اجرا می‌شود و تا زمان تکمیل و بهره برداری پل موقت نظامی در آن جهت برقراری ارتباط بین دو استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه