امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
 نقدینگی به واحدهای تولیدی به سان رسیدن آب به مزرعه است

نقدینگی به واحدهای تولیدی به سان رسیدن آب به مزرعه است

0 دیدگاه 23 فروردین 1398 چاپ خبر بازدید: 103

به گزارش سایت خبری آفتاب ایلام؛ رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام گ اظهار داشت:
راه اندازی و ایجاد طرح های جدید، راهکار مناسب برای مناطق کمتر توسعه یافته است و بانک‌های عامل نیز مشکل نقدینگی واحد‌های تولیدی را مرتفع کنند.

رحمانی افزود؛ در حوزه ی صادرات استان ایلام از ظرفیت خوبی برخوردار است و استفاده از این ظرفیتها توسعه و آبادانی را برای استان به همراه دارد.
وی با بیان اینکه سال گذشته ایران رتبه ی اول صادرات به کشور عراق را داشته است گفت ؛در تلاش برای تثبیت این روند هستیم.

وزیر صمت یادآور شد: درصدد هستیم در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است علاوه بر افزایش بازارچه های مرزی زیر ساخت های صادرات را با هدف افزایش میزان تولید برای صادرات توسعه دهیم.

رحمانی در ادامه خاطر نشان کرد: تولید برخی محصولات عمده ی کشور مانند پتروشیمی ،مس،آلومینیوم،سیمان، صنایع دستی.....بیش از ۲ برابر مصرف است و راه فعال کردن این ظرفیتها را صادرات دانست.

ایشان با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان رونق تولید گفت: با پیشبرد این شعار در زمینه های صنعت،معدن و کشاورزی  میتوان مشکل اشتغال جوانان را به حداقل رساند.

دیدار با امام جمعه ،بازدید از مرز مهران، بازدید از مناطق سیل زده منطقه عرب رودبار ،سفر به شهرستان چرداول و بازدید از شهرک صنعتی شباب و ایوان از دیگر برنامه های وزیر صنعت ، معدن و تجارت در طول سفر یک روزه خود به استان ایلام بود.

انتهای پیام/

0 دیدگاه