امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

بوسه بر دستان کارگر ایرانی

مهدی ناصرنژاد چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 786

روز ارزشمند کارگران کشور ما را امسال باید متفاوت‌تر از همه سال‌های گذشته ببینیم. بزرگان دین و اخلاق و سیاست ما که بر دستان کارگر بوسه زده‌اند، نیک واقف بودند و برای تمام نسل بشر بدعت گذاشتند که کارگر در حوزه تولید و آسان‌سازی زمینه حیات و پیشرفت جامعه خود یک عنصر تأثیرگذار، تعیین کننده و حیاتی است.

استان ایلام رتبه نخست توسعه جنگل در کشور را دارد

پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 157

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: استان ایلام رتبه نخست توسعه جنگل در کشور را دارد.

مجاهدتهای خاموش سربازان گمنام، ضامن اقتدار و توسعه کشور

یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 188

سربازان گمنام امام زمان (عج) با مجاهدتهای خاموش، تلاش های بی وقفه و اثرگذار، ضامن اقتدار و توسعه، امنیت و عامل رونق بخشیدن به اقتصاد، تولید و اشتغال و اهرم مهم مبارزه با مفاسد و بدخواهان نظام اسلامی به شمار می روند.

تحلیل/سیلاب‌ها و تحریم‌ها

نیکنام ببری چهارشنبه 28 فروردین 1398 946

تصمیم ترامپ، آرامش را از نیروهای آمریکا در غرب آسیا را گرفت/ رضا میرزاد*

رضا میرزاد دوشنبه 19 فروردین 1398 172

اقدام مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام بی‌اساس آمریکا که صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را درپی داشته است و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین‌الملل و منشورملل متحد است ، ارتش ایالات متحده را «همسنگ داعش» قرار می‌دهد و نتیجه آن می‌شود که نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا در فهرست گروههای تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران قرار گیردونیروهای آمریکایی در منطقه دیگر آرامش نخواهند داشت.

همه عمر دیر رسیدیم

پنجشنبه 15 فروردین 1398 151

جمشید مشایخی بازیگر سینما و تلویزیون، هنرمند برجسته و ارزشمند کشورمان دار فانی را وداع گفت.

محک رسانه‌های استان در مدیریت بحران/عمران خودآموز؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام

عمران خودآموز؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام چهارشنبه 14 فروردین 1398 97

در بحران اخیر که سیل ویران‌گر بخش‌های مختلفی از کشور و استان ایلام را در برگرفت، نقش رسانه‌های استان به ویژه سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری در مراحل سه‌گانه قبل، حین و بعد از بحران قابل تحسین بود؛ اگرچه نقش بی‌بدیل صدا و سیما نیز در هر کدام از مراحل یادشده، شایسته تقدیر است.

امام هادی علیه السّلام و بزرگترین دائرة المعارف امام شناسی

یکشنبه 19 اسفند 1397 1483

امام هادی علیه السّلام و بزرگترین دائرة المعارف امام شناسی

در چرایی عنوان مدیر انقلابی به شهر دار ایلام « طالب صادقیان

جمعه 17 اسفند 1397 301

اما در چرایی عنوان مدیر انقلابی به شهر دار ایلام « طالب صادقیان « باید گفت: در تمام طرح‌های اجرایی طالب صادقیان « امر مردمی«،« امر جهادی« و امر«انقلابی« لحاظ شده است و اعتقاد وی نیز به حرکت در مسیر این سه مولفه است.

آیا دستیابی به تشکر و تقدیر بنری و فضای مجازی آخرت را برای دستیابی به پاداش خیر خداوند تامین می‎‌کند؟

سه شنبه 14 اسفند 1397 199

آیا دستیابی به تشکر و تقدیر بنری و فضای مجازی آخرت را برای دستیابی به پاداش خیر خداوند تامین می‎‌کند؟

خبری که دانی دلی بیازارد، تو خاموش تا دیگری بیارد

دوشنبه 13 اسفند 1397 162

سعدی نیز در سال‌های بسیار دور از فضای مجازی اندرزی‌کوتاه داده است که بنطر عمل به آن برای مدیران کانال‌های مجازی و فعالان این عرصه موجب کاهش وحشت و عذاب و رنج برای مخاطبان است.

مراسم اختتامیه جشنواره ابوذر ایلام حرکتی در جهت گفتمان انقلابی و انفلابیگری

یکشنبه 12 اسفند 1397 485

از برتری‌های جشنواره چهارم ابوذر ایلام آن بود که نگاه تخصصی به آثار برگزیده انجام شده بود و هرانکس که دل در گرو انقلاب و اسلام و ایران داشته است و به وظیفه نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف اقدام کرده بود برگزیده شده بود وخروجی جشنواره اثبات کننده این نکته بود که در انتخاب آثار داشتن تقوای دینی و سیاسی توسط داوران رعایت شده بود.

به جایزالخطا بودن انسان‌ها احترام بگذاریم

یکشنبه 5 اسفند 1397 168

آنان که مدعی هستند که در کارنامه زیست خود دچار خطا و اشتباه نشده‌اند، و یا در جوانی و نوجوانی و زندگی روزمره امروزی مرتکب اشتباهی نشده‌ که امروز آرزوی آن را داشته باشند که مرتکب آن اشتباه نشده باشند، یا فرشته‌اند و یا انسان‌های ماورای بشر!

اهمیت « انقلاب اسلامی» در بیانیه « گام دوم انقلاب » توسط رهبر انقلاب/ انتشار

یکشنبه 28 بهمن 1397 216

تمام واژگانی که در بیانیه گام دوم انقلاب مظرح شده است، نیازمند دارا بودن روحیه انقلابی و جوشش و پویش جامعه است که به همین جهت واژه «انقلاب» برسایر واژگان از بیشترین تکرار برخوردار است.

راز ماندگاری انقلاب 40 ساله

رضا میرزاد دوشنبه 22 بهمن 1397 260

راز ماندگاری و استمرار انقلاب اسلامی « دین»، «حکومت مبتی بر ولایت فقیه» و استقلال است و اپوزیسیون رنگارنگ خارج نشین و داخل گزین بدانند که« ندیده های ندیدهای آنان هم فروپاشی انقلاب اسلامی ایران را نخواهند دید».

مشکلات ایران امروز از منظر جامعه‌‌شناسی سیاسی / امیر دبیری‌مهر / قسمت آخر دو تیپ مردم داریم! ما از کدام نوع هستیم؟

جمعه 5 بهمن 1397 366

«نظریه دولت - ملت علیه دولت - ملت» معتقد است بخشی از حاکمیت در کنار بخشی از مردم در یک ائتلاف در مقابل بخشی دیگر از حاکمیت و مردم قرار گرفته‌اند. با خودمان خلوت کنیم و ببینیم ما در کدام جبهه قرار داریم‌؟ در جبهه کوروش و حافظ و سعدی و ابن‌سینا و خیام و امیر کبیر و مصدق و شهید چمران و امام موسی صدر هستیم یا در جبهه چنگیز و تیمور و انگلیسی‌ها و صدام حسین و ترامپ‌؟

تحلیلی از «امیر دبیری‌مهر» درباره «نظریه دولت - ملت علیه دولت - ملت» / قسمت اول | مشکلات ایران امروز از منظر جامعه‌‌شناسی سیاسی

جمعه 5 بهمن 1397 310


هر آنچه از نارضایتی از دولت در ایران هست و هر آنچه نارسایی و کمبود در کشور وجود دارد از ناحیه وجود، نگرش و عملکرد آن دسته از مدیرانی است که ماشین تبدیل فرصت‌ها به تهدیدات در جمهوری اسلامی ایران هستند و متاسفانه با پنهان ماندن پایگاه اجتماعی و طبقاتی‌‌شان و مخلوط شدن با دیگران، مجال بقا و بازتولید یافته‌اند.

به بهانه حضور 46 پیکر مطهر در ایلام| ذره‌های تیره را در نور وجود میهمانان امشب ایلام روشن کنیم

سه شنبه 27 آذر 1397 756

مردم ایلام ذره‌های خاک خود را پیش میهمانان امشب ایلام رقصان می کنند تا ذره‌های تیره را در نور وجود میهمانان روشن کنند .