امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398

امام هادی علیه السّلام و بزرگترین دائرة المعارف امام شناسی

یکشنبه 19 اسفند 1397 861

امام هادی علیه السّلام و بزرگترین دائرة المعارف امام شناسی

در چرایی عنوان مدیر انقلابی به شهر دار ایلام « طالب صادقیان

جمعه 17 اسفند 1397 171

اما در چرایی عنوان مدیر انقلابی به شهر دار ایلام « طالب صادقیان « باید گفت: در تمام طرح‌های اجرایی طالب صادقیان « امر مردمی«،« امر جهادی« و امر«انقلابی« لحاظ شده است و اعتقاد وی نیز به حرکت در مسیر این سه مولفه است.

آیا دستیابی به تشکر و تقدیر بنری و فضای مجازی آخرت را برای دستیابی به پاداش خیر خداوند تامین می‎‌کند؟

سه شنبه 14 اسفند 1397 149

آیا دستیابی به تشکر و تقدیر بنری و فضای مجازی آخرت را برای دستیابی به پاداش خیر خداوند تامین می‎‌کند؟

خبری که دانی دلی بیازارد، تو خاموش تا دیگری بیارد

دوشنبه 13 اسفند 1397 95

سعدی نیز در سال‌های بسیار دور از فضای مجازی اندرزی‌کوتاه داده است که بنطر عمل به آن برای مدیران کانال‌های مجازی و فعالان این عرصه موجب کاهش وحشت و عذاب و رنج برای مخاطبان است.

مراسم اختتامیه جشنواره ابوذر ایلام حرکتی در جهت گفتمان انقلابی و انفلابیگری

یکشنبه 12 اسفند 1397 442

از برتری‌های جشنواره چهارم ابوذر ایلام آن بود که نگاه تخصصی به آثار برگزیده انجام شده بود و هرانکس که دل در گرو انقلاب و اسلام و ایران داشته است و به وظیفه نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف اقدام کرده بود برگزیده شده بود وخروجی جشنواره اثبات کننده این نکته بود که در انتخاب آثار داشتن تقوای دینی و سیاسی توسط داوران رعایت شده بود.

به جایزالخطا بودن انسان‌ها احترام بگذاریم

یکشنبه 5 اسفند 1397 119

آنان که مدعی هستند که در کارنامه زیست خود دچار خطا و اشتباه نشده‌اند، و یا در جوانی و نوجوانی و زندگی روزمره امروزی مرتکب اشتباهی نشده‌ که امروز آرزوی آن را داشته باشند که مرتکب آن اشتباه نشده باشند، یا فرشته‌اند و یا انسان‌های ماورای بشر!

اهمیت « انقلاب اسلامی» در بیانیه « گام دوم انقلاب » توسط رهبر انقلاب/ انتشار

یکشنبه 28 بهمن 1397 169

تمام واژگانی که در بیانیه گام دوم انقلاب مظرح شده است، نیازمند دارا بودن روحیه انقلابی و جوشش و پویش جامعه است که به همین جهت واژه «انقلاب» برسایر واژگان از بیشترین تکرار برخوردار است.

راز ماندگاری انقلاب 40 ساله

رضا میرزاد دوشنبه 22 بهمن 1397 225

راز ماندگاری و استمرار انقلاب اسلامی « دین»، «حکومت مبتی بر ولایت فقیه» و استقلال است و اپوزیسیون رنگارنگ خارج نشین و داخل گزین بدانند که« ندیده های ندیدهای آنان هم فروپاشی انقلاب اسلامی ایران را نخواهند دید».

مشکلات ایران امروز از منظر جامعه‌‌شناسی سیاسی / امیر دبیری‌مهر / قسمت آخر دو تیپ مردم داریم! ما از کدام نوع هستیم؟

جمعه 5 بهمن 1397 309

«نظریه دولت - ملت علیه دولت - ملت» معتقد است بخشی از حاکمیت در کنار بخشی از مردم در یک ائتلاف در مقابل بخشی دیگر از حاکمیت و مردم قرار گرفته‌اند. با خودمان خلوت کنیم و ببینیم ما در کدام جبهه قرار داریم‌؟ در جبهه کوروش و حافظ و سعدی و ابن‌سینا و خیام و امیر کبیر و مصدق و شهید چمران و امام موسی صدر هستیم یا در جبهه چنگیز و تیمور و انگلیسی‌ها و صدام حسین و ترامپ‌؟

تحلیلی از «امیر دبیری‌مهر» درباره «نظریه دولت - ملت علیه دولت - ملت» / قسمت اول | مشکلات ایران امروز از منظر جامعه‌‌شناسی سیاسی

جمعه 5 بهمن 1397 268


هر آنچه از نارضایتی از دولت در ایران هست و هر آنچه نارسایی و کمبود در کشور وجود دارد از ناحیه وجود، نگرش و عملکرد آن دسته از مدیرانی است که ماشین تبدیل فرصت‌ها به تهدیدات در جمهوری اسلامی ایران هستند و متاسفانه با پنهان ماندن پایگاه اجتماعی و طبقاتی‌‌شان و مخلوط شدن با دیگران، مجال بقا و بازتولید یافته‌اند.

به بهانه حضور 46 پیکر مطهر در ایلام| ذره‌های تیره را در نور وجود میهمانان امشب ایلام روشن کنیم

سه شنبه 27 آذر 1397 580

مردم ایلام ذره‌های خاک خود را پیش میهمانان امشب ایلام رقصان می کنند تا ذره‌های تیره را در نور وجود میهمانان روشن کنند .

«طالب صادقیان» شهرداری از جنس مردم

پنجشنبه 15 آذر 1397 616

اقلیت و اکثریت شورای شهر ایلام، گفت وگو با خود و بعد با رقبا را تجربه کنند و سپس آن را به عنوان سلوک رفتاری بپذیرند و حجاب‌های مزاحم را از خود دور کنندو به سوی آمیرش افق‌ها قدم بردارند که به یاد بصیرت حضرت سهراب سپهری « رخت‌ها را بکنیم، آب در یک قدمی است ».

توسعه ایلام با این ریش به تجریش نمی‌رسد

آفتاب ایلام شنبه 10 آذر 1397 538

خداداد ابراهیمی مدیرمسئول روزنامه مهران| چرا مافیای بنگاه های مطبوعات سیاسی، نشریات محلی را شهروندان درجه دوم تلقی می کنند

شنبه 10 آذر 1397 1225

امروزه اغلب مدیران مسئول رسانه های ایران براین باورند که مطبوعات و رسانه‌های محلی سال‌هاست در راستای مطالبات صنفی، مورد غفلت واقع شده‌اند.و به نظر می‌رسد این اتفاق ناخجسته ومرموز همواره در رانت‌خواری،ویژه‌خواری، نفوذ بنگاه‌های مطبوعاتی ثروتمند و سیاسی و نوعی مافیای مطبوعاتی ریشه دارد.

ایلام| بازخوانی بیش از یک دهه مواضع رهبر انقلاب درباره کالای ایرانی

پنجشنبه 8 آذر 1397 369

منظور از اقدامات، تحقق صد درصدی در مدت گذشته از سال نیست اما اینکه هر یک از دستگاه های اجرایی، قانون گذاری و قضایی مشخص کنند چه مقدماتی را برای رسیدن به هدف نهایی یعنی تحقق شعار سال انجام داده اند امری ضروری است. اساسا باید مشخص شود که دغدغه ای در رابطه با حمایت از کالای ایرانی در دستگاه های مختلف ایجاد شده است یا خیر؟

مطالبه ایلامی‌ها تسریع در اجرای پروژه پمپاژ آب رودخانه سیمره برای زمین‌های ‌کشاورزی است

چهارشنبه 7 آذر 1397 875

مردم شهرستان سیروان در استان ایلام انتظار تسریع در اجرای پروژه پمپاژ آب رودخانه سیمره برای آبیاری زمین‌های کشاورزی خود را دارند.

یادداشتی از دکتر عباس صیدی "کتاب گم گوشه ای غریب" ،به بهانه ی هفته کتاب وکتاب خوانی

شنبه 26 آبان 1397 1130

مااکنون درروزگاری زندگی می کنیم که خواسته یا ناخو استه باعبورتندوتیز جریان مدرنیته شدن جوامع روبه رو شده ایم، روزگاری که ابهامات رفتاری، اجتماعی وفرهنگی در ان به قدری سایه افکنده است که تشخیص خوب از بد حتا گاهی اوقات خوب تر از بدتر برای ما امری سخت وسردرگم کننده است •

ایلام در مسیر توسعه یا توهم توسعه!

رضا میرزاد چهارشنبه 2 آبان 1397 2273

به استاندار ایلام پیشنهاد این قلم آن است حصارهای محدودیت و دسترسی و نقد و انتقاد ایجاد شده را برچیند و به دور از حشم و خدم به میان مردم ایلام بیآید و واقعیت‌ها را ببیند تا خدایی ناکرده دچار توهم انقلاب در زیر ساخت‌های اربعین و توسعه استان ایلام نشود.

ستاد اربعین استان پاسخ دهد| فرصت ایلام در اربعین حسینی ازآن دیگران نکنید

رضا میرزاد شنبه 28 مهر 1397 2368

ما استان ایلام به سان تمام فرصت‌های از دست داده در گذشته و حال به حضور و بازدیدهای تشریفاتی بسنده کرده و در تولید محتوایی این حرکت عظیم و مصادیق شعائر الله سکوت پیشه کرده است و جایگاهی برای تولید محتوی، حضور خبرنگاران و نویسندگان و اهل قلم را در ستاد اربعین استان ایلام تدارک ندیده است.