وزیر ارشاد: 66 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به برنامه‌های فرهنگی و مذهبی استان ایلام اختصاص یافته است

به گزارش آفتاب ایلام، سیدعباس صالحی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت:  66 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به برنامه‌های فرهنگی و مذهبی استان ایلام اختصاص یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تامین صد‌درصدی اعتبارات تکمیل برج هنر ایلام خبر داد و گفت: در تفاهمنامه 40 میلیارد تومانی با استانداری ایلام تامین اعتبارات تکمیل برج هنر ایلام و زیرساخت‌های فرهنگی هنری استان پیش‌بینی شده است.

صالحی در بیان نتیجه سفر دوروزه خود به برگزاری نشست‌های متعدد با هنرمندان در رشته‌های مختلف اشاره و بیان کرد: با حضور در شهرستان‌ها و تشکیل جلسات از نیازمندی‌های فرهنگی و هنری در حوزه مالی و زیرساختی مطلع که در برنامه ریزی بودجه‌ای و امکانات واگذاری نگاه ویژه به استان ایلام خواهیم داشت.

وی به بررسی وضعیت رسانه‌ای استان ایلام پرداخت و خاطر نشان کرد: حجم کل یارانه‌های مطبوعات در سال گذشته 50 میلیارد تومان بوده است که سهم مطبوعات ایلام بیش از 300 میلیون تومان در نظر و پرداخت شده است.

وزیر ارشاد از عدم صدور مجوز نشریات برای دولتی‌ها خبر داد و گفت: هیچ گونه مجوز جدیدی به دولتی‌ها برای روزنامه داده نمی‌شود و این موضوع کمک خوبی برای رسانه‌های بخش خصوصی است.

صالحی حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه را یادآور شد و افزود: در خصوص پیگیری‌های قضایی برای خبرنگاران و مشکلات پیش آمده, در قانون مطبوعات برخی موضوعات که دست‌آویزی برای مشکل آفرینی خبرنگاران شده اصلاح شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارتقای سرانه فرهنگی استان ایلام پرداخت و گفت: سرانه فضاهای فرهنگی و زیرساخت‌های مربوط به آن در استان ایلام ارتقاء می یابد و این مهم به شرایط اشتغال اصحاب فرهنگ و هنر در ایلام کمک می کند.

به گزارش تسنیم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای سفر دوروزه به ایلام آمده بود لحظاتی پیش فرودگاه ایلام را به مقصد تهران ترک کرد.

انتهای پیام/م