اربعین حسینی| فرمانده انتظامی استان ایلام: ۴۰۰ زائر بدون ویزا برگشت داده شدند

 هرسال با ایام اربعین، استان ایلام، رنگ و بوی کربلایی می‌گیرد و همه نگاه‌ها را به خود معطوف می کند، آنچه ایلام را در صدر اخبار جهان قرار می‌دهد و موج میلیونی مسلمانان  جهان را به خود فرا می‌خواند چیزی نیست جز عظمت نام و یاد حسین بن علی(ع) که در کربلا استقامت و مردانگی و از خود گذشتن را برای آزادگان به‌جای گذاشت و ندا داد«اگر دین محمد(ص) جز با کشته شدن من باقی نمی‌ماند، پس ای شمشیرها، مرا دریابید».

 ندای حسین(ع) در پی قرن‌های گذشته، زینبیونی را با پای پیاده، ویلچر و عصا و کودکانی در بغل مادران و پیرزنان و پیرمردانی را به خود فرا خوانده است تا برای زنده نگهداشتن نامش، راهش، یادش و مکتب سرخش سر از پا نشناخته و در صحرا و بیابان و خیابان چون موج خروشان در تلاش برای پیوستن  به دریای وجودش بشتابند.

در این گزارش گذری کوتاه داریم به رویدادهای بزرگترین رویداد جهانی در مرز مهران که میزبان هزاران زائر اربعین حسینی است.

400 زائر بدون ویزا عودت داده شدند

سردار نورعلی یاری در گفت و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: 400 زائر فاقد گذرنامه و ویزا قبل از ورود به شهر مهران و در ایستگاه پلیس مستقر در خروجی شهر ایلام« تونل پیامبر اعظم» متوقف و برگشت داده شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: تردد و ورود زائران اربعین حسینی به شهر مهران ممنوع و امکان خروج زائران در مرز مهران بدون گذرنامه و ویزا ممکن نیست.

وی استقرار ایستگاه‌های پلیس برای ممانعت در ورود زائران بدون گذرنامه و ویزا به مرز مهران را یاد آور و گفت: تمام خروجی شهرستان‌های  استان ایلام از تردد زائران بدون ویزا ممانعت به عمل می‌آورند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/