ایلام در مسیر توسعه یا توهم توسعه!
 • آفتاب ایلام | رضا میرزاد در یا داشت نوشت:  نظریه نورس‌کوت پارکینسون، مورخ و نویسنده انگلیسی در سال ۱۹۵۷ «اصل پیش‌پا افتادگی» یا «قانون علاقه به چرندیات» را امروز در برنامه‌ها و طرح‌های زیر ساختی استان ایلام کاملا مشهود و تقریباً تحقق یافته است .
  نظریه‌ای که به نام «ساختن پارکینگ دوچرخه» نیز شناخته می‌شود و استاندار ایلام دانسته یا ندانسته دقیقا براساس آن عمل می‌کند و برنامه‌هایش را پیش می‌برد و در این راستا برخی رسانه‌ ها نیز همزمان با استاندار ایلام آتش تهیه این نظریه را آماده  و منتقدان را وحدت شکن و مانع توسعه استان متهم می کنند و خود در سایه این واژه‌ها وقت، هزینه و سرمایه استان ایلام را در اجرای طرح «ساختن پارکینگ دوچرخه» به هدر می دهد.

   - یکی از مصادیق قانون علاقه به چرندیات راه انداختن شایعه وزیر شدن استاندار  است که توپخانه رسانه‌ای آن را چنان با آتش تهیه شدید شروع کرد که در همان بدو انتشار عاقلان را به ، بی عقلی چنین تصمیم گیرنده‌ای که استاندار ایلام را به وزارت مسکن و شهرسازی بنشاند به شک وا داشت ولی این شایعه  همانند انتشار بریده سخنان  وزیر کشور که از اقدامات زیر ساختی  به اقدامات " انقلابی" یاد کرده بود به عملکرد استاندار ایلام تسریع و چنان  با آب و تاب از این سخن استقبال کردند که واقعاَ انقلابی در ایلام به وقوع پیوسته است در حالی که در زیر ساخت‌های ایلام نه تنها انقلاب مشاهده نمی‌شود بلکه نشانه‌ای  از انقلاب و یا حتی فکر آن نیز در زیرساخت‌های استان ایلام دیده نمی‌شود.
  - در یک سال گذشته آنچه از مدیریت ارشد استان شنیده شده  بحث‌های کم ‌اهمیتی است که منجر به مذاکرات گسترده می‌شوند، پای مردم و رسانه‌ها را به میان می‌کشند و باعث غفلت از موارد مهم و اصلی  شده است ، چرا که برای گفت و گوی بی‌خاصیت طولانی در مورد موضوعات پیش‌پا افتاده مدرک و تخصص خاصی نیاز نیست و می‌توان تا پایان دنیا در مورد آن بحث کرد.
  نمونه این مباحث ملاقات گاه و بیگاه با وزراء و وکلا و مقامات کشوری و لشکری است که  نتیجه‌ی چندانی برای استان تاکنون نداشته  و فقط خوراک تبلیغی برای حامیان و بی حاصلی برای ایلام دستآورد آن است که یکی از این ملاقات‌ها، ملاقات با مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور بود که هرکسی دو روز در سیستم اداری کار کرده باشد فهم آن را دارد که بداند این مقام در بحث تصویب و رد شهرستان شدن و یا نشدن بخش به شهرستان تاثیر گذار نیست اما جناب استاندار در پایان این ملاقات نوید شهرستان شدن چوار و هلیلان را می‌دهد و فاز جدیدی را برای «قانون علاقه به چرندیات» باز می‌کند.
   - در مباحث زیر ساختی اربعین نیز استاندار ایلام در بدو ورود نوید تدوین طرح جامع اربعین را داد و بعد از یک سال نه تنها این طرح به نتیجه نرسید بلکه مقدمه آن نیز هنوز به نگارش در نیآمده است و عدم تدوین آن که بیش از دهها جلسه مدیران ارشد استان را به خود اختصاص داد و تلاش معاونان ایشان نیز برای این طرح به ثمر ننشست تا این که وزیر کشور در سفر اخیر و در ستاد اربعین از ضرورت تدوین این طرح سخن گفت  که نشانه واقعی از حرکت استاندار حول  طرح «ساختن پارکینگ دوچرخه»  است.
  حرکت استاندار در مسیر طرح «ساختن پارکینگ دوچرخه»  نتیجه‌اش آن شده است که امروز شهرستان مهران در میان نیوجرسی‌ها،  پاسخگونبودن مسئولان به نحوه تردد، مدرسه رفتن، محدودیت  ترافیکی، بی توجهی به بازاریان و .... گرفتار بی برنامگی تصمیم گیرندگان استانی شده است و زیر ساخت‌های اربعین مانند تونل قلاجه، 4 بانده کردن مسیر اندیمشک، دهلران به مهران، مسافت 110 کیلومتری ایلام به مهران!!!!!! و... هنوز به نتیجه نرسیده و وعده و عیدهای داده شده مسئولان تحقق نیافته است.
  - به استاندار ایلام پیشنهاد این قلم آن است حصارهای  محدودیت و دسترسی و نقد و انتقاد ایجاد شده را برچیند و به دور از حشم و خدم به میان مردم ایلام بیآید و واقعیت‌ها را ببیند تا خدایی ناکرده دچار توهم انقلاب در زیر ساخت‌های اربعین و توسعه استان ایلام نشود.
 • انتهای پیام/