شرح حال جوانی که علیل شدنش در دوران نوجوانی را جهت قضاوت مردم بیان کرده است


آفتاب ایلام | عباس خزلی در یاداشتی نوشت|

امام على علیه‏السلام :
یَدُ اللّه فوقَ رَأسِ الحاکِمِ تُرَفرِفُ بالرَّحمَةِ، فإذا حافَ وَکَلَهُ اللّه‏ُ إلى نفسِهِ .
دست رحمت خدا ، بر فراز سر قاضى در حرکت است. پس هر گاه ستم و حقّ کشى کند ، خداوند او را به خودش وا مى‏ گذارد.
الکافی : ۷ / ۴۱۰ / ۱

چند وقتیست جوانی با پشت خمید و پرونده ی قطور در دست جلو راهم را  می گیرد ،
که شرح حال علیل شدنش در دوران نوجوانی را جهت قضاوت مردم بیان شود.
وقتی شرح حال این نوجوان را مطالعه کردم قلبم جریحه دار شد!
مگر نه اینکه مدارس محیط امن و اعتماد برای بچه ها هستند.
و مهارت های زندگی از جمله سلامتی و حقوق شهروندی و مهمتر ، انصاف و عدالت و راستی و درستی را در خانه دوم
خود می آموزند .
مشارکت دانش آموز در امور مدرسه بسیار خوب و بجا است ، اما با رعایت نکات ایمنی وسلامت دانش آموز حفظ شود .
که البته با احترام به محل تعلیم و تربیت فرزندان مان این موضوع و آن مدیر کم مسئولیت موردی و نباید تعمیم داد.
هر چند انتظار این در حد جزئی هم از مدارس نمی رود !
حال کوتاه سخن کنیم.
 از مراجع قضایی و شاهدین امر و مدیر مدرسه و اداره کل آموزش و پرورش تقاضای همکاری با این جوان بخت بر گشته داریم تا امید و انصاف و انسایت در افسانه ها جستجو نکنیم .

اینجانب علی رضا نوری دانش آموز شهرستان ایوان              

بنا به در خواست مدیر مدرسه آقای ... همراه چند تن از دانش آموزان  مدرسه چند تخته  فرش  12متری از طبقه دوم به حیاط مدرسه و مجددا به نماز خانه در حیاط پشت آموزشگاه جابجا کردیم .
 من و سعید ولیان فرشی را حمل می کردیم ،حین بلند کردن فرش درد بسیارشدیدی در کمرم احساس کردم،در آن بنا به شرم حضوری که از مدیر داشتم با تحمل درد فرش ها را همراه دوستانم جابجا کردیم .
 باپایان یافتن ساعت فعالیت آموزشی به سختی خودم را به منزل  رساندم .
در حالیکه درگوشه ای ولو شده بودم و از درد به خود می پیچیدم ، جریان را به خانواده ام در میان گذاشتم.
پدرم خواست با مدیر تماس بگیرد و موضوع را پیگیری کند اما من مانع شدم و گفتم شاید گرفتگی عضلات باشد .
امیدوارم بود با توجه به قرار گرفتن در آستانه امتحانات  مشکلی ایجاد نشود .
انا روز به روز دردم شدید می شد در منطقه مادستگاه عکسبرداری تخصصی
وجود نداشت به درمان محلی اکتفاو
پیگیری درمان را به بعد از امتحانات موکل کردیم .
 درحین اجرای امتحانات ، دبیر تربیت بدنی از ما تست آمادگی جسمانی بلمل آورد ، به دلیل صدمه وارده قادر به انجام حرکات نبودم ، معلم  بر اساس رعایت نظم و ادب در کلاس نمره ی مرا 20 رد کرد،البته نمره ی ورزش اکثریت دانش آموزان بر اساس فعالیت های مستمر در ساعت تربیت بدنی کامل لحاظ می شد .
 
بعداز امتحانات ترم اول به دکتر هاتفی مراجعه نمودم ، با انجام " ام آر آی"پارگی دیسک مهرهای ۵و۶ بر اثر بلند کردن جسم سنگین تشخیص داده شد.
 و متوجه شدم دچار معلولیتی پنهان و مادام العمر شده ام .
که غیر از پیاده روی در سطح صاف و رفتن به استخر توان کارهای دیگری ندارم با توجه به حساسیت موضوع به آقای دکتر حسن رضا محمدی به تهران مراجعه کرده و همان پاسخ پزشک متخصص قبلی را گرفتم و مدت چند روز برایم استراحت مطلق نوشت .
وقتی موضوع را به مدیر در میان گذاشتیم ، مدیر مدرسه باور نداشت که در حین جابجایی فرش های مدرسه آسیب دیده ام و بیان داشت داستانی ساختگی است .
اما وقتی به یقین رسید همراه آقای علی اکبر رشیدی از شورای حل اختلاف ، با شیرینی و ...به عیادتم آمدو با کلی عذر خواهی و ابراز تاسف در صدد تبرئه خود بود
اما ب دلیل انکار موضوع در اداره آموزش و پرورش ایوان و بی گناه جلوه دادن مدیر به این عدله که همه دانش آموزان در قدیم و حال کارهای سنگین کرده اند و میکنند حتی در اداره کل ایلام تنها میخواستند موضوع را گل مالی کنند ناچار من ابتدا به خدا و بعد به در محضر دادگاه اقامه دعوا علیه مدیر مدرسه نمودیم بعداز انجام شکایت تقریبا همه ی آشنایان که معلم بودنداز طرف اداره و مدیر مدرسه درخواست پس گرفتن شکایاتمان شدند و حتی مدیر مدرسه با پیشنهاد مالی از والدینم این درخواست را داشت  اما بعد از اصرار بنده بر اعاده حق خود آنها نیز اقدام به سند سازی نمودند  تا آنجا که حضور من در گلخانه شهر را که فقط ی کوله سبک فقط با یک کتاب داشتم که چرا من چند قدم تا داخل گلخانه پیاده راه رفتم ! که حاضرم سوگند یاد کنم که با ماشین درب گلخانه پیاده شدیم به عنوان سند به دادگاه ارایه نمودند اما متاسفانه قضات محترم پیگیر نشدن  چه از وضعیت امتحان ورزش من و روش رفتن من به گلخانه به نفع مدیر حکم صادر کردن فقط به سندسازی بدون پیگیری مدیر اکتفا نمودند و حق منه دانش آموز بیگناه که فردی که همراه من بود در حل اختلاف سوگند یاد کرد نادیده گرفتند اما مدیر حتی ب دستور حل اختلاف که اخطار فرستادند برا سوگند یاد کردن اما  چون مرتکب این جرم شده بود نتوانست به کلام خدا سوگند یاد

کندهیچوقت در جلسه حاضر نشد  در این حین حتی با وام 8 میلیون تومانی که قرار بود به مادرم داده شود مخالفت شد و همکلاسی هایم نیز جهت شهادت به نفع من تهدید شده بودند در حدی که یکی از آنها که بادست خودش حرفهایم را تصدیق کرد نتوانست بر حرف خودش بماند و آن را پس گرفت با این وجود محمد سعید ولیان کسی که همرا من فرش را حمل کرد همراه پدرش با تمام وجود مشکلات در شورا حل اختلاف حضور یافت و شهادت داد و پزشک قانونی نیز آسیب وارده را تایید کرد ،حال موضوع به شورای حل اختلافی واگذار شد که کارکنانش کارمند حال یا سابق اداره بودندو به شعبه ا ی واگذار شد که مشاور مدرسه علی اکبر رشیدی از مسئولانش بودکه متاسفانه نه دادگاه کیفری و نه شورا هیچکدام اعلام تقصیر و یا بالعکس نشدندو هر بار به دلایل نامشخص پرونده را به جایی دیگر ارسال میکنند؛حال با وجود تحمل درد و رنج این صدمه به نظر شما شهروندان عزیزم  چگونه حق خود بستانم ؟

انتهای پیام/


.