بهره مندی ورزش از درآمدهای مالیاتی استان ایلام


به گزارش آفتاب ایلام به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، عزیزاله عباسپور  اظهار داشت:  در سال 96 بیش از 4 میلیارد و 716 میلیون ریال و از ابتدای سال جاری تا آخر بهمن ماه نیز 4 میلیارد و 556 میلیون ریال از این محل به حساب امور ورزش و جوانان استان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام یادآوری کرد: بر اساس ماده 94  قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است بیست و هفت صدم درصد از کل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزشی بویژه در حوزه معلولین و جانبازان اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: همچنین از سال 91 تاکنون بیش از 3 میلیارد و 790 میلیون ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به منظور توسعه فضاهای آموزشی به حساب آموزش و پرورش استان واریز شده است.

پرداخت بیش از 28 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان ایلام

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام خبر داد: مبلغ پرداختی به شهرداری های استان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری، به بیش از 28 میلیارد تومان رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، عزیزاله عباسپور در این باره توضیح داد: در 11 ماهه امسال بیش از 28 میلیارد و 489 میلیون تومان از این محل به حساب شهرداری های استان واریز شده است.

وی یادآوری کرد: مبلغ پرداختی به شهرداری های استان از زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده (1387) تاکنون به رقمی بیش از 144 میلیارد تومان بالغ می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی استان پس از وصول، به خزانه کشور واریز و مطابق با قانون برنامه بودجه، صرف امور جاری و عمرانی کشور می شود، درباره مالیات بر ارزش افزوده افزود: بر اساس قانون، عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده پس از واریز به خزانه، به نسبت 70 درصد شهرها و 30 درصد روستاها و مناطق عشایری بر اساس جمعیت به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد؛ همچنین سهم روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری به حساب فرمانداری های شهرستانها واریز می گردد تا با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همان روستاها و مناطق عشایری هزینه شود.

پرداخت  بیش از 14 میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی به دهیاری ها و امور عشایری استان ایلام در سال جاری

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اعلام کرد: از اول سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از 14میلیارد و 196 میلیون تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری ها و امور عشایری  استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، عزیزاله عباسپور با بیان اینکه این مبلغ صرف امور عمرانی روستاها و امور عشایری می شود، افزود: بدون شک مشارکت مردم در پرداخت مالیات، توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای استان را به دنبال دارد.

انتهای پیام/