خسارت‌های ناشی از سیل را از طریق ستاد بحران استان‌ها به مردم پرداخت می‌شود

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام، محمود حجتی ، شامگاه سه شنبه  در هشتادوسومین نشست ستاد اقصاد مقاومتی شرکت کرد و با اعلام رضایت از عملکرد مدیریت بحران استان اظهار داشت : استان ایلام علی رغم کوهستانی بودن و مستعد سیل بودن و با وجود بارش بی سابقه خوشبختانه تلفات جانی نداد و هزینه کمتری ایجاد شد و از این بابت از استاندار ایلام و مجموعه همکاران تشکر می کنم.

محمود حجتی از مسئولان خواست ظرفیت ها و منابع اصلی را شناسایی تا در هر منطقه با کمک مردم و بر اساس شرایط موجود طرح های اشتغالزای اقتصاد مقاومتی اجرا شود ، تا اگربا ناملایماتی از گوشه و کنار دنیا چه به صورت طبیعی یا ساختگی و یا از جانب دشمنان باشد دچار شدیم کمتر آسیب ببینم و یا اصلا با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود:  طی ۵ سال گذشته اقدامات و سرمایه گذاری بی سابقه ای در بخش آب و خاک و زیرساخت های بخش کشاورزی، توسعه سامانه های آبیاری و تجهیز و نوسازی اراضی صورت گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در جهت صرفه جویی و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی طی سال های اخیر  به طور متوسط سالانه ۵ درصد بهره وری آب را افزایش داده ایم و مجموعا ۲۵ درصد افزایش بهره وری آب ارتقا یافته است.

وی به تحریم در بخش غذا و دارو اشاره کرد و گفت:آمریکا  که سلطه گر در زمینه ی غذایی است بر خلاف آنچه در مجامع بین المللی عنوان کرده ،مبنی بر اینکه مانع ورود این اقلام ضروری به ایران نمی شود اقدام نموده است.

ایشان یادآورشد :بارش های اخیر کم سابقه بوده اند به طوری که بعد از سال ها آبگیری در سدها اتفاق افتاد و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم .
حجتی گفت؛ دولت در صدد است هرچه سریع‌تر خسارت‌های ناشی از سیل را از طریق ستاد بحران استان‌ها به مردم پرداخت کند تا گوشه‌ای از مشکلات مردم کاهش یابد.

انتهای پیام/