سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مسجد محوری باید در اولویت محلات شهر ایلام باشد، گفت: مساجد محلی برای آگاهی بخشی و بصیرت دهی به جامعه اسلامی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام،حجت الاسلام الله نور کریمی تبار صبح امروز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی ایلام با اشاره به این موضوع که در برخی از محلات با اینکه امکانات کافی است، اما مسجدی ساخته نشده است، عنوان کرد: در محلات باید مسجد محوری در اولویت باشد، چرا که مساجد محلی برای آگاهی بخشی و بصیرت دهی به جامعه اسلامی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه امروز به تحول و بازسازی در هیئت امنا مساجد نیاز داریم، افزود: تعدادی از هیئت امنا افرادی هستند که مسن هستند و بعضی نیز فوت کرده اند که باید در کنار این افراد، تعدادی نیروی جوان نیز حضور پیدا کنند، که مساجد فعال تر شوند.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: مسجد جامع شهر ایلام، مسجدی که پایگاه انقلاب بوده است و قبل از انقلاب نیز مرکز تجمع مذهبی شهر ایلام بوده و همچنین در زمان انقلاب و دفاع مقدس نیز فعال بوده است اما در حال حاضر متاسفانه وضعیت مطلوبی ندارد.

امام جمعه ایلام در ادامه اظهار کرد: در محرم امسال تجربه خوبی داشتیم و آن هم ورود پیدا کردن جوانان با اجازه هیئت امنا برای مدیریت بود که یکی از هیئت های خوب شهر نیز فعال شد و می طلبد که در مدیریت مساجد و بازنگری امور آنها ورود پیدا کنیم، و جاهایی که نیاز به این تحول و بازسازی دارند، باید این تغییر ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان در بخشی دیگر از سخنان خود به فعال شدن ائمه جماعات نیز اشاره کرد و تصریح کرد: شرایط کرونایی در استان خوب نیست اما نباید بهانه ای برای تعطیلی مساجد باشد بلکه با رعایت پروتکل ها می توان فعالیت های مذهبی را انجام داد.

وی با اشاره به تجمعات گسترده در آرامستان ها عنوان کرد: برای تجمعات در آرامستان ها و مجالس ختم باید فکری اساسی شود و تغییری ایجاد کنیم و راهکارهایی ارائه شود که هم مردم بتوانند ابراز همدردی داشته باشند و هم این تجمعات کنترل شود و موجب شیوع بیماری نشود.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان