سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024
مدیر خدمات اجتماعی حوزه های علمیه کشور از فعالیت ۲۰ هزار و ۵۰۰ طلبه جهادی در میدان مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ حجت الاسلام والمسلمین  بهمن وحدتی در آیین تجلیل از طلاب جهادی استان ایلام اظهار داشت: با شروع همه گیری کرونا در پیک اول حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ طلبه وارد میدان خدمت رسانی شدند و به انجام اقدامات جهادی و بخصوص پس از تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت رعایت مسائل شرعی در دفن اموات کرونایی، به تغسیل و تدفین اموات پرداختند.

وی با اشاره به آمار ۶۰۰ نفری طلاب جهادی استان ایلام، افزود: طلاب جهادی این استان در زلزله سرپل ذهاب، طرح شهید سلیمانی و مقابله با کرونا در سطح کشور خوش درخشیدند.

مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب‌ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی هر استان شناسایی شده و می‌توان از ظرفیت‌های طلاب و روحانیون با مهارت افزایی و ارتقای علمی برای رفع این آسیب‌ها استفاده کرد.

بگفته حجت الاسلام والمسلمین وحدتی برای آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، کودک همسری، کودک آزاری، فرقه‌های نوظهور و … برنامه‌ها و کارگاه‌های مدون و منسجم برگزار شود.

وی اضافه کرد: شناسایی و درمان آسیب‌های اجتماعی از رسالت‌های مهم ستاد‌های حوزوی بحران است، لذا برای بررسی آسیب‌ها و ارائه راهکار‌های رفع آنها، لازم است جلسات ستاد به صورت منظم با حضور مسئولان مرتبط برگزار شود.

مدیر خدمات اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور افزود: بازتاب هنرمندانه حرکت‌های جهادی طلاب در خدمت رسانی به مردم، مطالبه مقام معظم رهبری است.
نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان