سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024
ایلام - ایرنا - مدیرکل انتقال خون ایلام گفت: ۱۲.۵ درصد نیاز بیماران استان به خون و فرآورده های خونی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

دکتر مهدی اکبری دهبالایی روز سه شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به انجام اعمال جراحی متعدد در استان، میزان مصرف خون و فرآورده های خونی نیز افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: هم اکنون میزان ذخایر خونی به علت افزایش مصرف در استان کاهش یافته است اما کفاف نیاز بیماران را می دهد ولی باید با مراجعه مردم از گروه های خونی مختلف، ذخایر به سطح مطلوب برسد.

مدیرکل انتقال خون ایلام یادآور شد: مردم از هر گروه خونی به ویژه گروه های منفی برای اهدای خون به انتقال خون استان مراجعه کنند چرا که میزان تقاضای استان به خون و فرآورده های خونی افزایش یافته است.

اکبری دهبالایی اضافه کرد: هم اکنون ذخایر خونی موجود در ایلام فقط کفاف تامین نیاز داخل استان را می دهد در حالیکه همیشه مازاد خون استان از طریق شبکه ملی خون رسان به دیگر نقاط کشور ارسال می شد.

وی با تاکید بر اینکه نیاز استان به مصرف خون و فرآورده های خونی استان افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: باتوجه به فراوانی تقاضا برای مصرف خون و فرآورده های خونی، مردم نسبت به اهدای خون مبادرت کنند.

اکبری دهبالایی گفت: همچنین تیم سیار خونگیری فردا برای خونگیری از ساکنان ایوان راهی این شهرستان می شوند تا مردم این خطه با مراجعه به این واحد سیار خونگیری نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان