یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب ایلام - دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد؛ همسر دوم محمدعلی نجفی، برای تعیین عمد یا شبه‌عمد بودن صبح امروز با حضور وکلا، متهم، عوامل بررسی صحنه جرم و کارشناسان رسمی دادگستری آغاز شده است.

در ادامه جلسه دادگاه محمدعلی نجفی گفت: از روز نخست خدمت بازپرس پرونده و سرپرست دادسرای امور جنایی که خود در جلسات بازپرسی حضور داشت، گفتم قابل درک است، شما به عنوان دادستان و مدعی‌العموم هستید و امیدوارم تا روز آخر به عهد خود بایستید.

متهم پرونده قتل میترا استاد افزود: هر دو طرف قضیه (دادستان، بنده و وکلایم) باید گوشه چشمی بر دادگاه عدل الهی داشته باشیم، اینکه حب و بغض بر مواضع ما اثر بگذارد، خطرناک است، این دادگاه بالاخره می‌گذرد.

در ادامه قاضی محمدی کشکولی خطاب به محمدعلی نجفی گفت: شما گفتید بعد از اصابت گلوله متوجه سقوط خانم استاد به داخل وان شدید، پزشک روانشناس و هیئت 3 نفره سلامت روانی شما را تأیید کردند و گفتند که در زمان قتل متوجه رفتار خود بوده‌اید، اما شما در دفاع می‌گویید در زمان اصابت گلوله در شرایط بی‌ارادگی قرار داشتید که این اظهارات با توجه به نظریه کارشناسان متعارض است.

نجفی پاسخ داد: من به هیئت کارشناسی گفتم که چطور ممکن است که پس از 48 یا 72 ساعت با سوالاتی که می‌کنید تشخیص دهید آن زمان بنده در تعادل بودم یا خیر که آنها گفتند این را بیان نمی‌کنیم که در شرایط روانی متعادل بودید بلکه می‌گوییم به طور مثال احراز نشد که شرایط روانی، غیرمتعال بوده است؛ دقیقا مانند آنچه شورای نگهبان در احراز صلاحیت می‌گوید.

متهم پرونده قتل میترا استاد افزود: نمی‌گویم از نظر روانی مشکل داشتم، غیر از گلوله نخست که بدون اراده من شلیک شد، شلیک مابقی گلوله‌ها (4 گلوله) چند ثانیه بیشتر طول نکشید و در حالی بود که خانم استاد دستم را گرفته بود.

شهردار اسبق تهران ادامه داد: یادم می‌آید به خانم استاد گفتم دستم را رها کن و اراده شلیک یا عدم شلیک از من گرفته شد و هیچگاه با هدف، شلیکی انجام ندادم، زیرا فاصله کم بود.

قاضی کشکولی در ادامه از نجفی پرسید که بعد از شلیک چندمین گلوله فهمیدی خانم استاد مورد اصابت گلوله قرار گرفته که وی پاسخ داد: بعد از شلیک آخرین گلوله دیگر هیچ گلوله‌ای شلیک نکردم، اسلحه را روی روشویی گذاشتم، لحظاتی درنگ کردم و وقتی سمت میترا رفتم و روی بدنش دست کشیدم، فهمیدم آثار حیات ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان