پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: اطمینان می‌دهیم آمارهای کرونایی ایلام از صحت ۱۰۰ درصدی برخوردار است و هیچ‌گاه سلامت مردم را با سیاست گره نخواهیم زد.

جمیل صادقی فر در گفت‌وگو با آفتاب ایلام، در پاسخ به این شائبه مجازی که "آیا آمار اعلامی بیماری کرونا در ایلام واقعی است؟" اظهار داشت: بیان آمار غیرواقعی، اجحاف در حق مدافعان سلامت استان است که شبانه‌روز عزم خود را برای درمان و کاهش این ویروس منحوس به‌کار برده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، بارها به دستگاه‌های نظارتی اعلام کرده است که در صحت‌سنجی آمارها به هر طریق ممکن که تشخیص می‌دهند ورود کنند و برای ورود به صحت‌سنجی آمارهای فوت‌شدگان ناشی از کرونا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: وقتی استان ایلام رتبه نخست فوت ناشی از کرونا در کشور را دارد این رتبه نشان می‌دهد که آمارهای کرونایی استان ایلام آمار درست، دقیق و واقعی بوده است.

صادقی فر در ادامه خاطرنشان کرد: هیچ‌کس انتظار ندارد که استان ایلام رتبه نخست آمار فوت ناشی از کرونا را داشته باشد و شاید انتظار از استان با توجه به میزان جمعیت آن داشتن رتبه حداقلی و یا میانه‌ در بین استان‌های کشور باشد اما واقعیت در انعکاس آمارها ایلام را در صدر قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: دقت در ارائه آمارهای اعلامی بدان حد است که فوتی‌های ناشی از سایر بیماری‌های زمینه‌ای و تصادفات نیز در صورت دارا بودن نتیجه مثبت بعد از فوت نیز جزو آمار فوت ناشی از کرونا آورده می‌شود.

این مقام بهداشت و درمان در استان ایلام تصریح کرد: مقایسه آمار فوت استان ایلام در سنوات گذشته در مقیاس با ایام کرونایی در استان ایلام نشان می‌دهد که در سنوات قبل از کرونا 46 درصد بیماران فوتی ایلام در اثر بیماری قلبی و عروقی بوده است در حالی‌که امسال فوت‌شدگان ناشی از بیماری قلبی و عروقی به 5 درصد هم نمی‌رسد.

وی گفت: کاهش شدید آمار فوت بیماران قلبی، عروقی در استان ایلام نیز دلیل دیگر بر صحت آمارهای کرونایی استان ایلام است چراکه تمام بیمارانی که به هر طریق فوت می‌کنند چنانچه بعد از فوت تست مثبت کرونا داشته باشند در آمار فوت‌شدگان ناشی از کرونا آورده می‌شوند.

صادقی فر افزود: معیار دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام معیار شفاف و مستند به تست P.C.R است و ملاک آماری تست P.C.R جهانی و کشوری است و برای ایلام نیز همین معیار مدنظر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: فوت‌شدگان به هر طریق ممکن اگر تست P.C.R آنان مثبت باشد در آمار فوت‌شدگان ناشی از کرونا خواهد آمد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام سلامت مردم را باسیاست گره نخواهد زد؛ تا اکنون صادق بوده‌ایم با مردم عزیز استان و از این به بعد هم صادقانه واقعیت را به مردم گزارش می‌کنیم.

منبع: آفتاب ایلام

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : آمار

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان