پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 18 اسفند 1399 | 2021 Monday 08 March  

با تصمیم دولت مقرر است در دومین مرحله پرداخت وام کرونا به متقاضیان، یک‌میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت گردد.

آفتاب ایلام| طبق اعلام عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی تأمین این منابع از محل منابع بانک مرکزی نخواهد بود.

این تسهیلات از محل ۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای جبران بخشی از خسارات ناشی از کرونا پرداخت می‌گردد.

پیش‌ازاین نیز یک‌میلیون تومان تسهیلات به خانوار‌های یارانه بگیر پرداخت شد و تاکنون ۵ قسط از محل یارانه پرداختی به این افراد کسر شده است.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در گفتگو با رادیو ایران اعلام کرده است که حداکثر تا پایان هفته سوم آذرماه این وام واریز خواهد شد.

به گفته وی، مرحله دوم وام یک‌میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیر معیشتی تعلق می‌گیرد که شامل حدود ۱۰ میلیون سرپرست خانوار است. همانند دیگر طرح‌های حمایتی دولت، وظیفه شناسایی خانوار‌ها به عهده وزارت کار است و این وزارتخانه همانند دور قبلی یک پیامک به سرپرستان خانوار می‌فرستد.

در این پیامک از سرپرستان خانوار پرسیده می‌شود که اگر مایل به دریافت مرحله دوم وام کرونا هستند کد تائید را بفرستند. اقساط این وام از محل یارانه معیشتی کسر می‌شود،

بازپرداخت آن نیز ۳۱ قسط ۳۵ هزارتومانی است از یارانه معیشتی کسر می‌شود. به گفته شهرزاد دانشمند، لیست مشمولان از سوی وزارت کار شناسایی، جمع‌بندی و به بانک مرکزی ارسال می‌شود. او همچنین در خصوص کسانی که مرحله اول وام کرونا را گرفته‌اند گفت: فردی مرحله اول را دریافت کرده و جزو یارانه معیشتی بگیران نیز باشد، اگر مشمول دریافت مرحله دوم نیز شناسایی شود این مرحله از وام را نیز می‌گیرد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان