پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 31 فروردین 1400 | 2021 Tuesday 20 April  
اجرای محدودیت‌های کرونایی در دو هفته پایانی آذرماه عاملی بود تا وضعیت همه‌گیری هفته ابتدایی دیماه در استان ایلام بهودی داشته باشد اما برای تثبیت اوضاع بهترین راهکار همراهی و رعایت کامل پروتکل‌ها از سوی مردم است.

آفتاب ایلام| بررسی جداول هفتگی وضعیت شیوع کرونا در استان ایلام بهبود شرایط را در مجموع نشان می‌دهد. به‌صورتی که تمامی دست‌اندکاران حوزه بهداشت و سلامت استان براین باورند که اجرای محدودیت‌های دو هفته پایانی آذرماه این نتیجه را درپی داشته است که علاوه بر خرسندی در شرایط سلامت جامعه فرصتی برای بازیابی توان کادر درمان در این منطقه به‌شمار می‌رود.

به اعتقاد کارشناسان بهداشت و درمان استان یکی از دلایلی که شیوع بیماری کرونا در استان سیر بهبودی به خود گرفته اجرای طرح شهید سلیمانی و محله محور است. این گروه تأکید دارد افزایش تعداد انجام تست‌های کرونا و شناسایی زودهنگام بیماران امتیازی است که در این استان توانسته نتایج بسیار مناسبی ثبت کرده است. به صورتی که وضعیت زرد کرونایی در سراسر استان تأکیدی بر سیر نزولی همه‌گیری در این منطقه است.

البته کارشناسان همچنین تأکید دارند با توجه به اینکه اوضاع هنوز شکننده است و تا تثبیت کامل فاصله دارد شهروندان باید تمام توان خود برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی را به‌کار گیرند تا در هفته‌های آینده شاهد ورود استان به منطقه کم‌خطر تر کرونایی باشیم.

13991007183529356218913310

منبع: تسنیم

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان