پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 01 آبان 1399 | 2020 Thursday 22 October  
 
 
به بهانه سفر محمد رضا نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به ایلام

...ولی حالا چرا

چاپ

آفتاب ایلام| خبرها حکایت از آن دارد که محمد‌رضا نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به ایلام سفر خواهد کرد. سفری که هرچند دیر هنگام است اما خوب است. خوب از آن جهت که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بالاخره بعد از هفت سال از عمر دولت تدبیر و امید به یادش افتاده است . استانی در غرب کشور وجود دارد که 8 سال در دوران دفاع مقدس در میان آتش و خون زیست کرده است تا نه تنها سر‌بار سایر نقاط کشور نباشد بلکه با زندگی در کوه و دشت و دَمن در سخت‌ترین شرایط مرزهای کشورش را پاسداری کند و جان دهد تا جان کشورش ایمن از نگاه نامحرمان باشد.

استانی که به رقم داشتن توانایی‌ها و استعدادهای خدادادی،  1/5  درصدجمعیت آن تحت پوشش نهادهای حمایتی است. مسئولان سیاسی‌اش از آمار 6/5 درصدی بیکاری آن سخن می‌گویند در حالی که در هر خانواده ایلامی کمتر از دو نفر جوان بیکار تحصیل کرده در مقاطع دانشگاهی دارد و این مردم متعجب از آن هستند که مسئولانشان در نشست‌های رسانه‌ای خود  کاهش بیکاری را با افتخار اعلام می‌کنند.

استانی که در هفت سال دولت تدبیر و امید یک پروژه موفق تمام شده ندارد و آن چه خبری می‌شود، پروژه‌هایی است که نه یک بار بلکه چندین بار افتتاح و به بهره برداری رسیده‌ اند.

استانی که تورم صد درصدی آن توام با گرانی و نابسامانی بازار آن افسار گسیخته پیش می‌رود، مسئولان آن دلخوش به برگزاری جلسه و نشست هستند.

جناب رئیس! شما به استانی سفر می‌کنید که فقر و محرومیت در آن آنچنان عیان است که نیاز به تحقیق و پژوهش نیست و اگر لحظه‌ای در خیابان‌های آن گذر کنید،به فقر  محرومیت زیر ساختی آن پی خواهید بُرد.

جناب رئیس! مردم ایلام معتقدند که مشکلات استان ایلام بدان حد زیاد است که با سفر شما حل نخواهد شد، با تصمیمات شما نیز به حل شدن نخواهد انجامید، تجربه سفر معاون جنابعالی در سال گذشته نیز به استان ایلام  و وعده‌های داده شده نیز اثبات گر این نظر مردم ایلام است.

جناب رئیس! مشکل ایلام، مشکل کج مهری‌ها و عدم نظاره و کار‌شناسی مردان سیاست است که توان استفاده از طرفیت‌های خدادادی این خطه از کشور را ندارند آنان گفتاری درمانی را بهتر از مدیریت جهادی و حضور در میدان پاس کرده‌اند. در میدان عمل حرفی برای گفتن ندارند.

مشکل ایلام آن است که مردان سیاست پیشه‌اش اگر مسئول، مدیر و وزیر وکیلی به دیارش سفر می‌کنند آنقدر آمارهای صوری و غیر واقعی به او نشان می‌دهند و آن چنان او را در حلقه محاصره خود قرار می‌دهند که حرف هیچ ایلامی به او نرسد و درد استان را احساس نکند.

جناب رئیس سیاست پیشگان ایلامی که در اریکه قدرت قرار دارد در سفر وزراء وکلاء از خبرنگاران دعوت نمی‌کنند، اجازه هیچ نشستی نیز به مقام مدعو برای نشست با رسانه‌ها و نخبگان و دردمندان استان را نمی‌دهند، می دانید چرا؟ جناب رئیس! برای آن که مبدا مشکلی عنوان شود و خبرنگاری بی پرده از ناگفته‌ها پرده براندازد.

جناب رئیس! ایلامی‌ها میهمان نواز و به رسم ادب قدم شما را گرامی می‌دارند، بر شما فرض است که در سفرتان به ایلام  به آمارهای رنگین و  "پاورپوینت" مسئولان دل خوش نکنید که خود آنان نیزآمارها‌ی ارائه شده را قبول ندارند.

جناب رئیس!پنجره ماشین را پائین بیآورید و از طبیعت بکر ایلام  لذت ببرید و از این که نتوانسته‌اید در مدت ریاست بر سازمان برنامه و بودجه برای این دیار بکر چاره اندیشی کنید و آن را در مسیر توسعه قرار دهید، عذر خواهی کنید و با خود و خدای خود خلوت کنید وجدان را قاضی کنید که آیا این حق مردم ایلام است که با این طبیعت، امکانات و توانایی‌ها چنین در فقر و محرومیت بماند.

جناب رئیس! مردم ایلام‌، مطالبات زیادی از شما دارند و با دست‌های پر از گلایه و زبان‌های سرشار از سئوال و حلق‌های مملو  رنج‌های فر وخفته دوست دارند به استقبال شما بیآیند اما حضور دیرهنگام شما آنان را از این استقبال  منصرف کرده است.

جناب رئیس! ایلامی‌ها امیدوارند این سفر برای خودنمایی، سیاسی کاری و نگاهی به انتخابات 1400 برای جنابتان نباشد و حقیقتا دستاوردی را در پس خود داشته باشد، مردم ایلام خسته از سیاه نمایی‌های دولت‌ها هستند و تاکنون مصوبه‌های نافرجام بسیاری را از سر خود گذرانده‌اند، لطفا شما مزید بر این سیاه نمایی‌ها نباشید.

 

 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان