پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 October  
 
 

آفتاب ایلام | سردار جمال شاکرمی صبح امروز در مراسم تجلیل از مدافعان سلامت در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام اظهار داشت: کادر بهداشتی و درمانی در مبارزه با کروناویروس نقش آن رزمندگان خط مقدم جبهه در دوران دفاع مقدس را دارند که جان دادند تا ایران بماند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: ‌کادر بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌های کشور امروز همان رزمندگان دیروز در شرایط عملیاتی و آفندی هستند.

وی بابیان تشابهات عملیات غرورآفرین رزمندگان در دوران دفاع مقدس با شرایط کرونایی امروز گفت: رزمندگان در دوران دفاع مقدس در شرایط آفندی و پدافندی قرار می‌گرفتند و امروز کادر درمان ما در مقابله با ویروس خبیثه همین شرایط را دارا است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام خاطرنشان کرد: عملیات آفندی در شرایط فعلی توسط کادر پزشکی و درمانی، نجات جان انسان است.

شاکرمی گفت: شرایط پدافندی همین اقدامات پیشگیرانه، بازدارنده و آموزشی است که در قالب توصیه‌های بهداشتی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به شهروندان ارائه می‌شود.

وی؛ کالک عملیات مدافعان سلامت را در تشابه با کالک عملیات رزمندگان دوران دفاع مقدس یکی دانست و گفت: مدافعان سلامت امروز در اتاق‌های جنگ با ویروس خبیثه با تصاویر و سی‌تی اسکن بیماران برای مقابله با کرونا ویروس به مشورت می‌نشینند و رزمندگان در دوران دفاع مقدس نیز در اتاق‌های جنگ خود کالک موردنظرشان برای محو استحکامات، نفرات و عده و عُده دشمن بوده است.

شاکرمی، وجه مشترک رزمندگان دیروز میدان‌های نبرد حق و باطل با امروز شرایط کرونایی را یکی دانست و گفت: هر دو رزمندگانی هستند که در خط مقابل با دشمن می‌جنگند؛ یکی امروز در اتاق‌های عمل و روی تخت‌های بیمارستانی و دیگری دیروز در میدان نبرد و زیر غرش توپ و تانک در میان آتش و خون و جمع این دو یک‌سخن است؛ که هردو رزمنده جان‌به‌کف برای اقتدار ایران هستند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در ادامه خاطرنشان کرد: ملت ایران قدرشناس شما مدافعان سلامت بوده و هستند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما نیروهای مسلح بر آن است که با حمایت مادی و معنوی هر آنچه را در توان داریم برای مقابله با این ویروس به‌کارگیریم تا شما مدافعان عرصه سلامت احساس خستگی نکنید و بدانید ملتی پشتیبان شما است.

در پایان این مراسم با اهداء لوح از کادر بهداشتی-درمانی بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام تقدیر شد.

منبع: آفتاب ایلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان