پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 October  
 
 

آفتاب ایلام |  علی‌اکبر بسطامی صبح امروز در نشست رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام اظهار داشت: زیرسا‌خت‌های ضعیف اقتصادی، منجر به بیشترین میزان فقر و بیکاری در ایلام است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری، فقر و محرومیت در استان ایلام بیداد می‌کند و اکثر مراجعات مردم به نمایندگان مجلس برای اشتغال است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر نهادهای حمایتی، حمایت خود را از ایلام بردارند شاهد فقر و گرسنگی در استان ایلام خواهیم بود.

وی با اشاره به این‌که "1.5 در صد جمعیت استان ایلام تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند" گفت: این آمار گویای این واقعیت است که در استان 600 هزارنفری وقتی 1.5 درصد جمعیت آن زیرپوشش نهادهای حمایتی باشند، عمق فاجعه را باید دید و برای آن چاره‌اندیشی کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در ادامه به داشته‌های نفت و گاز و استعدادهای پیدا و پنهان استان ایلام اشاره و خاطرنشان کرد: استانی که از بیشترین حجم منابع نفتی و گازی برخوردار است، نباید در چنین وضعیتی قرار داشته باشد.

وی بودجه‌ریزی براساس سرانه جمعیت را موردانتقاد قرارداد و گفت: این سیستم بودجه‌ریزی استان‌های کم‌جمعیت و کم برخوردار را که ضعیف هستند، ضعیف‌تر می‌کند.

بسطامی در ادامه توجه به نیروی انسانی مستعد و توانمند استان ایلام در پروژه‌های عمرانی را مورداشاره قرارداد و افزود: استفاده از نیروی مستعد، توانمند و آموزش‌دیده در پروژه‌ای استان ایلام سبب افزایش اشتغال، معیشت و مانع از مهاجرت جوانان استان ایلام می‌شود.

 

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خواهان توجه و عمل شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در استان ایلام به وظیفه اجتماعی شد و گفت: این شرکت‌ها علاوه بر عمل به وظیفه اجتماعی به توسعه استان ایلام نیز در امر توسعه زیرساخت‌ها توجه ویژه معمول دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان