پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

یکشنبه, 04 آبان 1399 | 2020 Sunday 25 October  
 
 
یاداشت انتقادی «آفتاب ایلام » با اجازه از مجمع نمایندگان استان " *

با دیدن وضعیت استان ایلام و رفتار نمایندگان آن باید سر را به میز کوبید یا "گذاشت" و "رفت"

چاپ

 آفتاب ایلام| اگر به سبک "عادل فردوسی پور" از وضعیت استان ایلام گزارش دهیم، ترجیح می دهیم که سرمان محکم به میز بکوبیم و یا به سبک "مزدک میرزایی" با دیدن وضعیت استان ایلام بگذاریم و برویم.

اما نگارنده این سطور که دل در گروه توسعه استان دارد و به عشق اعتلای آن قلم به دست گرفته ترجیح می دهد که بماند و برای تحقق رویا هایش که توسعه و اعتلای استان ایلام است "بماند" و "بگوید".

در این مقال با مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس یازدهم خواهیم گفت و نوشت.

با اجازه از مجمع نمایندگان از آنان این سئوال را داریم ، شما بزرگواران قبل از ورودتان به مجلس شورای اسلامی  از زمین و زمان انتقاد می‌کردید، وعده‌ها دادید، عکس و فیلم در فضای مجازی به خورد چشم و دهان حیزت زده این مردم می‌دادید.

حالا ما از شما این سئوال را داریم که وقتی کرونا شروع شد مدت مدیدی شاهد سکوتتان بودیم، بعد از ایجاد شرایط عادی به حضور میدانی برای عکس گرفتن و غیره  روی آوردید.

نطق‌های آتشین نوشتی و خواندید، وعده گرفتن حق موکلان خود را دادید، اما با دریافت ۳۰۰ میلیون تومان «وام ضروری» ۲۰۰ میلیون ودیعه مسکن![1]و وام خودروی دنا پلاس، جمعاً 802 میلیون تومان ودیعه دریافت کرده‌اید.

بدین ترتیب شما بزرگواران  تا پایان مجلس یازدهم طی ۴۵ ماه، ماهانه بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بایدقسط پرداخت کنید،‌ در حالی که حقوق ماهانه شما ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. پس روشنگرب بفرمائید؟ مابه تفاوت پرداخت این وام را از کجا می‌آورید؟

مجلسیان بزرگوار!! با این امتیازاتی که شما دارید، باید در این مدت نزدیک به 4 ماهه در خانه ملت را باید از جا درمی‌آورد ید تا این همه انسان شریف در استان ایلام، نگران اینکه مهر ماه نگران اینکه مهر ماه 1399، هفته اولش را رد کرد اما هنوز واکسن آنفولانزا معلوم نیست کجاست، نباشند.

بزرگواران که برخی از وابستگان و نان به نرخ خورندگان محفل نشینتان ازشما به عنوان " سناتور[2]" نام می‌برند؛ بفرمائید آیا درخواست «شاسی‌بلند»  استفاده از رانت برای گرفتن خارج از قاعده واکسن آنفولانزا، امتیاز گیری از هر کس که بخواهد منصب بگیرد، ، تحمیل نظر بر استاندار برای انتصاب تامین کنندگان مالی ستاد انتخاباتتان معیار نماینده انقلابی و تحقق شعارهای انتخاباتی است.

به اعتقاد این قلم و بسیاری از مردم این استان شما نماینده مردم نیستی، بلکه حضورتان در این ایام بیشتر برای اخذ امتیازات خود، اطرافیان بوده است .

بزرگواران در شرایط کنونی و هوای گرفته پاییزی اقتصاد و معیشت مردم که دارد به زمستان منتهی می‌شود، کجای ذهن شما در صدد آن است که برای مردم گرفتار ایلام چاره‌ای بیآبد.

به جزء این که  نام مجمع نمایندگان ایلام را یدک می‌کشید و برای خود برو بیایی ساختی و ادعاهای بزرگ بر زبان می‌آورید،  چه  کاری کارستان  کرده‌اید ( البته در توان شما هم نیست).

حداقل در این مدت به جای رجز خوانی، دست‌کم قدمی کوچک برای تغییر این وضعیت نگران‌کننده برمی‌داشتند.

صاحب منصبان امروز در استانی که شما پوز نمایندگی آن را می دهید و ظرف 4 ماه 802 میلیون تومان ناقابل به صورت رسمی دریافت کرده‌اید؛ جوانانی وجود دارند از سر ناچاری دست به دزدی می‌زنند، کارگر روزمزدی داریم که با دریافتی ماهیانه زیر یک میلیون باید  زندگی همسر و دو فرزند را تامین کند.

با موردهایی مواجهیم که فقط و فقط و فقط از سر ناچاری و با غیظ، تن به فحشای موردی می‌دهند و در حین انجام و بعدش، بارها به خودکشی فکر می‌کنند. با موردهایی مواجهیم که...

به راستی آیا وقتی در صندلی سبز مجلس و در اتاق استاندار و وزیر برای احراز منصب یاران انتخاباتی و تامین کنندگان مالی به دنبال انتصاب مدیرکل و اعمال نفوذ در فلان پروژه و... هستی به موارد معونه فکر می‌کنید؟


نمایندگان عزیز! بیآئید وقتی رو به دوربین زل می‌زنید و به مردم دروغ می‌گوئیدو خود را ناجی آنان و نماینده آنان می‌دانید ، وجدان خود را قاضی کنید و حداقل دروغ آشکار در مقابل دوربین نگوئید و کمی هم به فکر وعده‌های انتخاباتی خود باشید.

جنابان  از تاریخ این یاداشت تا پایان نمایندگی 46 ماه دیگر باقی است، کار نکنید که مردم پایان نمایندگی شما را آرزو کنند.

  

[1] خبرگزاری تسنیم

[2] عضو مجلس سنا، نماینده مجلس اعیان .

* ایده یاداشت: روزنامه خبرشمال

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان