معاون اداری‌مالی و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:جامعه آموزش عالی کشور در حوزه امنیت سلامت در دوران کرونا نقش مؤثری داشته است. [page=2][/page]


علی خطیبی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، با گرامی‌داشت هفته بسیج اظهار داشت: جامعه آموزش عالی کشور در حوزه امنیت سلامت در دوران کرونا نقش مؤثری داشته است.معاون اداری‌مالی و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به این‌که باید تلاش شود نگاه سنتی به دانشگاه‌ها تغییر کند و دانشگاه‌ها وارد نسل سوم و چهارم شوند خاطرنشان کرد: وابستگی دانشگاه‌ها در سال 1395 به بودجه کشور 72 درصد بوده اما در سال 1400 به 82 رسیده‌است و باید تلاش شود وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی کاهش یابد.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه‌ها مسئولیت اجتماعی دارند و در خصوص اشتغال‌زایی به مردم بدهکار هستند افزود: دانشگاه‌ها باید وارد اقدامات ثروت آفرینی شوند و همچنین جهت اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی اقدام نمایند.

وی به فشار فزاینده بیکاران تحصیل‌کرده اشاره کرد و گفت: آمار بیکاری بویژه بیکاری جوانان تحصیل‌کرده در استان ایلام بالاست، در حالی که استان ایلام در حوزه کشاورزی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد.

خطیبی با اشاره به لزوم افزایش بهره‌وری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها باید آموزش‌های لازم در حوزه کشاورزی، روش‌های نوین آبیاری و غیره را ارائه دهند.