جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام دانش‌آموزی که کتاب نداشته باشد. سربازی است که در میدان جنگ تن به تن سلاح ندارد و بدون سلاح وارد عرصه نبرد شده است. حضور دانش‌آموز بدون کتاب در مدرسه و سرباز بدون سلاح در میدان رزم هر دو یک نتیجه دارند و آن نیز شکست است.

در استان ایلام دانش آموزان علی‌رغم حضور هفت هفته‌ای که از سال تحصیلی می‌گذرد همچنان بی‌کتاب هستند. در چرایی این نبود کتاب عده‌ای آن را "کمیاب شدن بعضی از کتاب‌های درسی" عنوان می‌کنند. مدیران مدارس "عدم ارسال کتاب به مدرسه " دلیل آن می‌دانند و برخی دیگر اعتقاد بر آن دارند که " تغییر روش نوزیع کتب مدارس از روش سنتی به آنلاین» دلیل کمبود کتب درسی دانش‌آموزان در کشور خاصه استان ایلام است.

بهرحال هر دلیلی که برای این نقص بعد از گذشت هفت هفته از سال تحصیلی بیان شود. برای دانش‌آموز آب در هاون کوفتن است. دانش آموز کتاب می‌خواهد و آموزش و پرورش موطف به تامین آن است.

دانش آموزان دبیرستانی امسال کنکور دارند و هنوز کتابی در دست ندارند که آن را بخوانند

امیری دانش‌آموزیکی از دبیرستان‌های ایلام با انتقاد از روش توزیع کتب درسی در ایلام مدعی آن است که بعد از گذشت نزدیک به دوماه از سال تحصیلی هنوز برخی کتابها به ما نداده‌اند.

وی گفت: دانش آموزان دبیرستانی امسال کنکور دارند و هنوز کتابی در دست ندارند که آن را بخوانند.

اولیاء دانش‌آموزان می‌گویند؛ ما مانده‌ایم و دانش آموزان بی کتاب و سال تحصیلی رو به اتمام

مصباحی زاده از اولیا دانش آموزانی که در خیابان ولایت ایلام به دنبال تهییه کتاب برای فرزند خود است از نبود کتاب شاکی و اظهار داشت: نبود کتابفرشی که تمام کتابهای درسی را ارائه دهد در ایلام و نبود کتاب در یکی دو کتابفرشی درسی مشکل اساسی امروز اولیا دانش آموزان در ایلام است.

این شهروند ایلامی نقص را در سیستم توزیع کتاب توسط آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در گذشته کتاب را از طریق کتابفروشی می‌توانستیم تهییه کنیم ولی با تغییر روش آموزش و پرورش و فروش آنلاین این مشکل حادث شده است.

وی از عدم پاسخگویی سیستم آنلاین گلمند و افزود: به هرجا مراجععه می‌کنیم و دلیل نبود کتاب را می‌پرسیم با این پاسخ مواجه می‌شویم که از طریق سامانه اقدام کنید. سامانه هم که پاسخگو نیست. حالا ما مانده‌ایم و دانش آموزان بی کتاب و سال تحصیلی رو به اتمام.

کمبود کتاب در استان ایلام،موردی است

هاشمی کمبود کتاب در استان ایلام را موردی می‌داند و از توزیع اخیر کتاب در استان ایلام خبر و اظهار داشت: ثبت نام دیر هنگام در سامانه توزیع کتاب درسی عامل تاخیر در دریافت کتاب دانش آموزان ایلامی است.

کارشناس کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: تا روز شنبه هفته آتی نواقص کتب دانش‌آموزان بر طرف و دانش‌آموزانی که موفق به دریافت کتاب نشده‌اند کتاب خود را دریافت می‌کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان