چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام، شهرستان ایوان (ایوان غرب) در شمال استان ایلام قرار دارد . مرکز آن شهر ایوان است. از شمال به استانکرمانشاه و شهرستان اسلام‌آباد کرمانشاه از غرب به شهرستان چرداول و از شرق به شهرستان گیلانغرب، قصرشیرین و کشور عراق محدود است. فاصله این شهرستان تا مرکز استان ایلام 40 کیلومتر تا کرمانشاه 140 کیلومتر و تا مرز عراق از پایانه مرزی سومار 83 کیلومتر است.

ایوان با جمعیتی بالغ بر 70 هزار نفر یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای استان ایلام است. زیبایی‌های طبیعی، برخورداری از چشمه‌ها و رودخانه‌ها زیبایی این شهر را د و چندان کرده‌است. آن چه شهروندان این شهر را آزار می‌دهد نبود زیر ساخت‌های شهری است. نبود زیر ساخت‌های‌شهری این شهر موجب گردیده‌است تا زیبایی‌های این شهر به چشم نیآید و زندگی شهروندان با تهدید مواجه‌شود.

کافیست اهل شهر ایوان باشی و نام کانالی که در ابتدای شهر ایوان‌ و کانال ضلع‌غربی شهر ایوان وجود دارد را بشنوی تا بی هیچ تاملی بوی بد و تعفن مانندی که گریبان این منطقه را گرفته‌است برایت تداعی شود، بوی‌بدی که حتی کابوس افراد عبوری شده‌است، چه رسد به مردمانی که سالهاست با این بوی نامطبوع زندگی می‌کنند، مردمانی که از این بو بلکه به بی‌نتیجه بودن اعتراض‌هایشان و مظلومیت نفس‌هایشان گله دارند و ریه‌هایی که دیگر طعم هوای پاک و خوشبو را به فراموشی سپرده‌است.

یکی از مشکلاتی که دامنگیر شهروندان ایوانی شده است نداشتن حفاظ است. این دوکانال به محلی برای سقوط خودرو‌ها و حتی عابران پیاده تبدیل شده است که این امر نارضایتی‌هایی را در پی داشته است.

کانالهای روباز تهدیدی جدی برای شهروندان است

یکی از شهروندان ایوانی در ارتباط با روبازی کانال‌های داخل شهر ایوان و تهدید آن برای شهروندان اظهار‌داشت: ادر این کانال بیماری‌ها و میکروب‌های زیادی وجود دارد که سلامت ما و فرزندانمان را تهدید می‌کند، لازم وضروری است که این کانال به صورت کامل لایروبی شده و سطح آن کاملا پوشش داده‌ شود.

وی افزود: این کانال تهدیدی برای اهالی منطقه است چراکه طی سالهای گذشته شاهد سقوط افراد و خودرو‌هایی به داخل آن بوده‌ایم که علاوه برخسارت مالی، خسارت جانی را در پی داشته است که نمونه آن را چند روز پیش در این منطقه به عینه مشاهده کردیم.

وی از مسئولان خواست که نسبت روکش سطح کانال یا ایجاد حفاظ دراطراف کانال اقدام نمایند چرا که ساکنین این منطقه از به وجود امدن مشکلاتی همچون افتادن فرزندانشان در این کانال در اضطرابند.

دیگر شهروندان ایوانی که خود را صادقی معرفی کرد با گلمندی از خدمات شهرداری و بی توجهی مسئولان شهری روباز بودن کانال‌ها را معضلی بزرگ برای شهر ایوان دانست و گفت: تردد وسائل نقلیه و حتی شهروندان در نزدیکی این کانال‌ها خطر ناک و حادثه ساز است.

وی با بیان اینکه علاوه بر خطرات بهداشتی، خطرات جانی نیز شهروندان ساکن در حاشیه این کانال‌ها شهروندان را تهدید می‌کند.

صادقی با انتقاد از مسئولان درخواست رسیدگی به بررسی این مشکل را داشت.

قاسم سلیمانی‌دشتکی  استاندار ایلام در بازدید 6 مهرماه 97 از اختصاص اعتبار 5 میلیارد تومانی به جهت توسعه خدمات شهری ایوان خبر داد و در اولویت قرار دادن خدمات شهری ایوان را یادآور شد.

اما اختصاص اعتبار داده‌شده نیز تاکنون به روند بازسازی و افزایش سطح خدمات‌شهری تأثیری نداشته است.

کامران حسنی شهردار ایوان در پاسخ به خبرنگار تسنیم در ایلام به چرایی عدم اقدام در بستن معابر روباز به جهت جلوگیری از حوادث احتمالی برای شهروندان به نبود اعتبار اکتفا کرد.

انتهای پیام/م

منبع: تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان