چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

برای کاهش کمردرد در سفر چه کنیم؟

۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۱۸:۰۳ چاپ کدخبر: 107
آفتاب ایلام بلافاصله احساس راحتی را برای خود تامین کنید
مطمئن شوید که از لحظه‌ای که شما سفر خود را تنظیم می‌کنید راحتی را برای خود فراهم نمایید کوچکترین محرک در آغاز سفر می‌توانید به شروع درد در ادامه سفر تبدیل شود.

کیف پول خود، تلفن همراه و یا هر چیز دیگری در جیب عقب خود را خارج کنید.
رسیدن به فرمان ماشین را کاهش دهید، زیرا تنش بیشتری بر ستون مهره ها، گردن، شانه، مچ دست ایجاد می‌کند در عوض، نشستن نزدیک فرمان ممکن است ایمنی را به خطر اندازد.
صاف بنشینید و زانو‌ها را کمی بالاتر از باسن خود قرار داده و چانه خود را کشیده نگه دارید به طوری که سر شما مستقیماً در بالای ستون فقرات شما واقع باشد.
 


بالش تخصصی که می‌تواند به درد سیاتیک یا درد کمر کمک کند وجود دارد معمولاً بالشتک‌های در دسترس از مواد فوم ساخته شده است شما همچنین می‌توانید یک بالش کوچک و یا یک روسری را بین پایین کمر خود و صندلی برای حمایت قرار دهید. برای جلوگیری از کمردرد، احساس راحتی را برای خود تامین کنید

۲. سواری خود را نرم و مناسب کنید

برای بسیاری، بدترین بخش رانندگی برجستگی‌های جاده‌ای است.
ماشین‌های سواری خود را، بسیار نرم و صاف نمایید.
وسایل فرسوده را در ماشین جایگزین کنید.
جایگزین کردن لاستیک‌های فرسوده می‌تواند یک کمک کننده باشد برخی از افراد با کاهش اندکی در فشار تایر می‌توانند نرم‌تر رانندگی کنند.
یک بالش ساخته شده برای صندلی ماشین در نظر بگیرید یک بالش مخصوص استخوان دنبالچه، یا پشتی صندلی ماشین و زیر سازی اضافی بین شما و محل نشستن ایجاد نمایید. برای جلوگیری از کمردرد سواری خود را نرم و مناسب کنید

۳. از ماشین پیاده شده و در اطراف حرکت کنید

ستون فقرات شما برای حرکت طراحی شده است. نشستن در یک موقعیت در یک خودرو سبب سفت کردن عضلات پشت شما و می‌تواند به عدم حرکت و احتمالاً اسپاسم عضله منجر شود در صورت امکان، برنامه ریزی برای متوقف کردن ماشین داشته باشید ایده آل این است که هر ۳۰ دقیقه از ماشین پیاده شده و کشش و حرکت در اطراف داشته باشید جنبش سبب تحریک گردش خون، که مواد مغذی و اکسیژن را به کمر شما می‌رساند.
در بین متوقف کردن ورزش، سعی کنید کمی صندلی خود را حرکت دهید حتی ۱۰ ثانیه حرکت و کشش بهتر از هنوز نشستن است حداقل هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صندلی خود را کمی تغییر موقعیت دهید پمپ کردن مچ پا جریان خون را حفظ و کشش عضلات همسترینگ شما را بهبود می‌بخشد هر جنبش در ماشین که ایمن باشد به شما کمک خواهد کرد. برای جاوگیری از کمردرد از ماشین پیاده شده و در اطراف حرکت کنید

۴. بسته سرد به همراه داشته باشید

اگر شما درد پشت دارید ممکن است یک ایده خوب به همراه داشتن یک کیسه یخ یا بسته سرد به همراه خود در ماشین باشد.
بیشتر کمر درد‌ها با التهاب همراه است استفاده از یک بسته سرد می‌تواند التهاب، درد و بی حس بافت را کاهش دهد لطفا به یاد داشته باشید که همیشه از یک حوله و یا سد محافظ دیگری برای جلوگیری از سوختگی با یخ استفاده نمایید. برای جلوگیری از کمردرد کمپرس سرد به همراه داشته باشید

۵. عضلات خود را گرم کنید

گرم کردن قسمت پایین در پشت برای بسیاری از مردم یک راه خوب برای کاهش درد در یک سفر جاده طولانی است در اینجا شما با بسیاری از گزینه‌های آشنا می‌شوید:
یک صفحه گرم در ماشین خود نگه دارید و از یک مبدل قدرت برای گرم کردن آن استفاده کنید و هنگامی که شما به آن نیاز دارید از آن استفاده نمایید.
اگر شما گرمای مرطوب را ترجیح می‌دهید شما می‌توانید یک بسته گرمایش قابل استفاده مجدد را خرید کنید و آن را قبل از سوار شدن به ماشین در مایکروویو خود حرارت دهید شما می‌توانید این را بین کمر خود و پشتی صندلی در محل استفاده از یک بالش قرار دهید.
یکی دیگر از گزینه‌ها استفاده از چسب‌های حرارتی است که به مدت ۶ ساعت محل را گرم نگه می‌دارد این نوع از بسته بندی حرارتی سطح پایین و حرارت مداوم فراهم می‌کند یک نام تجاری آن ThermaCare است.
بعضی خودرو‌ها یک گرمکن صندلی دارند که یک سطح مستمر از گرما ارائه می‌دهند و می‌تواند برای گرم نگه داشتن عضلات پشت کمر شما، مورد استفاده قرار گیرد. برای جلوگیری از کمردرد عضلات خود را گرم کنید

۶. ستون فقرات خود را با پای خود حمایت کنید

حمایت از ستون فقرات خود را با پایین و بالا بردن اهرم پای خود را شروع کنید پای خود را باید در یک سطح سفت و در ارتفاع مناسب برای جلوگیری از انتقال تنش به کمر قرار دهید ایده آل این است که زانوی خود را در یک زاویه صحیح قرار دهید این به این معنی است که اگر صندلی شما بیش از حد بالا است بهتر است یک زیر پایی در زیر پا‌های خود قرار دهید اگر شما راننده هستند و توانایی استفاده از کروز کنترل را در رانندگی ندارید شما ممکن است برای انجام این کار بخواهید اجازه دهید تا هر دو پا بر روی زمین برای یک دوره از زمان قرار گیرد.

برای جاوگیری از کمردرد ۶. ستون فقرات خود را با پای خود حمایت کنید

۷. مشغول تفریح و سرگرمی بشوید

سرگرم کردن و به کار گرفتن ذهن خود برای کاهش درد مفید است.
حتی اگر شما راننده هستید هنوز هم چند گزینه برای کمک به اشغال ذهنتان وجود دارد سعی کنید از یک کانال موسیقی‌های جدید استفاده و یا به کتاب‌های صوتی گوش دهید.
اگر شما مسافر هستید چند انتخاب را می‌توانید داشته باشید با تفکر، خواندن ذهن خود را مشغول نگه دارید سعی کنید یک جدول کلمات متقاطع پازل جدید، یک برنامه جدید و یا بازی‌های الکترونیکی را امتحان کنید تماشای فیلم و یا یک سرالش تلویزیونی برای دیدن موثر است، اما داشتن چیزی برنامه ریزی شده برای اشغال ذهن می‌تواند در سفر شما مفید باشد.
من امیدوارم که حداقل برخی از راهنمایی بالا برای شما مفید باشند و در یک سفر طولانی با ماشین درد کمتری را احساس کنید.

منبع: بیتوته

 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان