یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب ایلام حجت‌الاسلام‌ الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ایلام با اشاره به اقدامات متقابل جمهوری اسلامی ایران در بازطراحی راکتور اراک اظهار داشت: آغاز مجدد فعالیت تأسیسات هسته‌ای شهید علیمحمدی (فردو) جهت غنی‌سازی اورانیوم نماد عزت و اقتدار ایران است.

امام جمعه ایلام گفت: با دشمنی که بر اصول بین المللی پایبند نیست و زورگویی را ملاک اقدامات خود می‌داند، راهی جز نشان دادن اقتدار باقی نمی‌ماند. آغاز مجدد فعالیت تأسیسات هسته‌ای شهید علیمحمدی (فردو) آن راهی است که تحلیل دشمنان ایران اسلامی را با چالش روبه‌رو و اقتدار جمهوری اسلامی را به جهان نشان می‌دهد.

وی به باز طراحان راکتور اراک نوید آن را داد که تا در خط رهبری انقلاب اسلامی و عمل به فرامین ولایت حرکت کنیم هیچ قدرتی توان شکست ما را ندارد.

خطیب جمعه ایلام با عنوان اینکه سایتی که جهان استکباری و ایادی آمریکا به‌دنبال تعطیلی آن بودند، زنده‌تر از گذشته با اراده مقام معظم ولایت و با دستان پرتوان فرزندان ملت ایران مجدد مشغول فعالیت شد.

وی بیان کرد: فردو نه تنها تعطیل نشد بلکه فعالیت آن نسبت به گذشته افزایش و استمر آن مقتدرانه در حال انجام است و این اقدام اقتداری است که خداوند به ملت ایران داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام سپس اشاره‌ای به اتفاقات حادث شده در عراق کرد و گفت: پشت پرده اتفاقات عراق آمریکا و آل‌سعود است که تلاش دارند وحدت مسلمانان را مخدوش کند.

وی هوشیاری مردم عراق در عنوان مطالبات به حق و پرهیز از اقدام خشونت‌آمیز تحت تاثیر ایادی آمریکا را راهکار خنثی‌سازی اقدام دشمن دانست و گفت: مردم عراق با وحدت و برادری تلاش کنند کشورشان مورد تاخت و تاز آمریکا و ایادیش نشود.

مذاکره با آمریکا از موارد مورد بیان امام جمعه ایلام بود که ضمن بیان مزموم بودن و بی‌ارزش بودن مذاکره با آمریکا افزود: معیار برای مذاکره در کلام مقام معظم رهبری مشخص و حرکت در چارچوب فرمایش رهبری راهگشا است.

امام جمعه ایلام به مسائل بیکاری، معیشت اقتصادی، چاره‌اندیشی برای کنترل تورم در استان ایلام تاکید و یادآور شد: برای برطرف کردن مشکلات استان به دور از سیاست بازی تلاش شود نیازهای مردم برطرف شود.

 

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان