پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 06 مرداد 1400 | 2021 Wednesday 28 July  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه دولت حسن روحانی در روزهای پایانی عمر فعالیتش مصوبه ای خاص برای همسان سازی حقوق اساتید دانشگاه داشته گفت: مقرر شده احکام آنان صادر شود اما پرداخت در ...

بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره کابینه آیت الله رئیسی و مطالبات مردم از مدیران دولت سیزدهم برای رفع مشکلات کشور اظهار داشت: ما هم اکنون با انبوهی از مطالبات و توقعات اقشار و اصناف مختلف در کشور مواجه هستیم.

وی افزود: متأسفانه دولت براساس برنامه ششم و برنامه هایی که مؤظف به اجرای آن بوده و زمان مناسب برای اجرای آن در نظر گرفته شده بود نتوانست به ایفای وظایفش بپردازد. این در حالی است که کشور در تعدادی از این سال های اوضاع بودجه ای خوبی داشته و درآمدهای نفتی زیادی داشتیم که قوه مجریه می توانست به وظایف خود طبق قانون عمل کند اما این کار را نکرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: متأسفانه دولت اجرای بسیاری از مسائل را به پایان فعالیت سیاسی اش موکول کرده است که برای مثال می توانم به همسان سازی حقوق اساتید دانشگاه اشاره کنم چرا که وزارت علوم احکام اعضای هیأت علمی را صادر کرده است و پرداخت ها را به مهرماه موکول کرده است.

محبی نجم آبادی ادامه داد: به نظر می رسد که دولت به دنبال آن است که مطالبات اساتید دانشگاه در موضوع همسان سازی حقوق را به گردن دولت بعدی بیندازد و عملاً ما شاهد آن هستیم که پُز صدور این احکام در دولت حسن روحانی است و اجرای این احکام به گردن دولت آیت الله رئیسی افتاده است.

وی افزود: در زمانی که ما کمترین میزان درآمد نفتی را داریم چگونه می توانیم به آنچه این دولت ایجاد کرده و وظیفه برای دولت آینده تعریف کرده آن دولت عمل کند؛ شرایط کشور ویژه است و آیت الله رئیسی باید بحث تجربه، توانمندی عملی و جهادی بودن را به عنوان شاخص های بنیادی مورد توجه قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: افرادی که در کابینه دولت آیت الله رئیسی حضور می یابند باید براورد دقیقی از وضعیت موجود داشته باشند و برای ایجاد تحول کوتاه مدت و درازمدت در کشور برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان