پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 06 مرداد 1400 | 2021 Wednesday 28 July  
گروه استان ها_ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشاورزان با اعتماد به ذخیره پشت سدها، محصولات خود را کشت کردند که باید از پیش شرایط برای آنان توجیه و از بروز وضعیت فعلی جلوگیری می شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اهواز، محسن رضایی عصر امروز در حاشیه دیدار با کشاورزان روستاهای هویزه در استان خوزستان اظهار داشت: اینکه برخی از مسئولان مشکلات را برگردن شلتوک کاران به دلیل مصرف بالای آب می اندازند، اشتباه است و باید از مدت ها پیش شرایط برای آنان توجیه می شد.

وی افزود: مردم استان خوزستان مردمی صبور با بصیرت و مقاوم هستند که مقاومت آنان چه در دوران دفاع مقدس و چه در وقایع پس از آن و دفاع آنان از این مرز بوم، یک مدال افتخار بر گردن آنان است که مستحق قرار گیری در این گونه شرایط نیستند و باید با تدبیر صحیح به آنان کمک کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: برخی تقصیر کار در کاهش آب ورودی به تالاب هور العظیم را بر گردن کشاورزان و به ویژه شلتوک کاران می اندازند که اشتباه است چراکه کشاورز هیچ گاه محصول خود را به خطر نمی اندازد و براساس شرایطی که خود می بیند کشت فصلی خود را انجام می دهد.

10دستگاه تانکر آبرسانی از سوی سپاه ایلام برای کمک به مردم خوزستان اعزام شدهماهنگی رسانه های بیگانه با معدود اغتشاش گران/ مردم خوزستان خواستار برخورد با آشوب طلبان و پیگیری مطالبات صحیح هستنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از مناطق دارای تنش آبی در استان خوزستان بازدید کرد

رضایی بیان داشت: کشاورز وقتی برای دریافت کود، بزر و یا پرداخت حق آبه مراجعه می کند سازمان های مربوطه موظف هستند شرایط آبی را برای وی توجیه کنند که اکنون شاهد آن هستیم که این شرایط به هیچ وجه ارائه نشده و اکنون هم که دچار تنش آبی شده ایم به ما می گویند کشاورزان از ما حرف شنوی ندارند.

وی بیان داشت: باید شرایط برای کشاورزان درست تشریح می شد و اکنون هم باید وزارت نیرو با تامین آب مورد نیاز کشاورزان و دامداران و تالاب های استان مدیریت گذشته غلط خود را جبران کند تا از بروز و گسترش فجایع زیست محیطی بیشتر در استان جلوگیری کرد.

انتهای پیام/331/ تنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان