پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 06 مرداد 1400 | 2021 Wednesday 28 July  
رئیس جمهور منتخب حمایت از ورزش قهرمانی و مدال آوران کشور را از اولویت های قطعی دولت سیزدهم دانست و گفت: اطمینان دارم جوانان غیرتمند کشورمان با افتخارآفرینی در المپیک دل مردم را شاد می کنند و سازمان ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک صبح امروز سه شنبه با حضور در دفتر رئیس جمهور منتخب، گزارشی از اقدامات این کمیته و نیز آخرین وضعیت آمادگی و اعزام تیم های ورزشی کشورمان به رقابت های المپیک ۲۰۲۱ توکیو ارائه کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی نیز در این دیدار گفت: علاقمند بودم قبل از اعزام ورزشکاران برومند کشورمان به ژاپن با آنها از نزدیک ملاقات می کردم ولی به دلیل محدودیت های کرونایی و لزوم آمادگی این عزیزان، این دیدار را به روزهای پس از بازگشت شان از المپیک موکول می کنیم.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به اینکه رقابت های این دوره المپیک به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاده و وضعیت خاصی دارد، افزود: در این دوره ورزشکاران و مربیان مجبور شدند یکسال برای حفظ آمادگی های شان تلاش کنند و این مساله سختی زیادی به آنها و خانواده هایشان تحمیل کرد که از این بابت به همه آنان و خانواده ایشان خدا قوت می گویم.

رئیسی حمایت از ورزش قهرمانی و مدال آوران کشور را از اولویت های قطعی دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: اطمینان دارم جوانان غیرتمند کشورمان با افتخارآفرینی در المپیک دل مردم را شاد می کنند و در عوض سازمان اداری ورزش نیز باید به وظایف حمایتی خود به هنگام عمل کند تا ورزشکاران یک دغدغه بیشتر نداشته باشند و آن هم دغدغه قهرمانی باشد.

رئیس جمهور منتخب از رئیس کمیته ملی المپیک خواست سلام و آرزوی موفقیت وی را به ورزشکاران المپیکی کشورمان برساند و ادامه داد: دولت باید به قوانین مصوب حمایتی از ورزشکاران و نیز وعده های خود در قبال قهرمانان ورزشی به موقع و مطابق وعده انجام شده عمل کند و اجازه ندهد حلاوت اجرای وعده ها با تاخیر از بین برود.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش المپیک و رقابت های ورزشی را بهانه ای برای تعامل میان فرهنگ ها و ملت ها برشمرد و تصریح کرد. ورزشکاران ایرانی سفرای فرهنگی ملت ریشه دار و متمدن ایران اسلامی هستند. امیدوارم به برکت دعای خیر مردم هم در نمایش فرهنگ غنی ایرانی اسلامی بدرخشند و هم با مدال آوری دل مردم را شاد کنند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان