پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 06 مرداد 1400 | 2021 Wednesday 28 July  

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هلیلان گفت: در راستای تغییر الگوی مصرف سوخت۵۰دستگاه تنورگازی وساج بین روستائیان این شهرستان به صورت رایگان توزیع شد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ سید حیاس حسینی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هلیلان گفت: بمناسبت عید سعید قربان و با تدابیر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام تعداد ۵۰دستگاه تنور گازی (کپسول، ساج، تنور) با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به صورت رایگان بین اهالی روستا‌های حاشیه جنگل در بخش جزمان (روستا‌های زردلان گرمسیر و زردلان سردسیر) محروم از نعمت گاز توزیع شد.

وی با بیان اینکه تغییر الگوی مصرف سوخت و حفاظت از جنگل‌ها از برنامه‌های راهبردی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است، افزود: این طرح به منظور حفظ ذخایر ژنتیکی، کاهش فشار بر جنگل‌ها، جلوگیری از قطع درختان، ترغیب روستاییان و جنگل‌نشینان به استفاده از انرژی‌های پاک و زمینه‌سازی برای کاهش بهره‌گیری از سوخت فسیلی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: انتظار داریم با تجهیز خانواده‌های روستایی به تنور گازی از مراتع و عرصه‌های جنگلی شهرستان مراقبت بیشتری کنیم و زمینه‌ای برای حفظ طبیعت فراهم شود.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان