سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

ماجرای زرآبادی و آذری جهرمی چیست؟

۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۱۹:۴۸ چاپ کدخبر: 111


آفتاب ایلام روز‌های گذشته حمیده زرآبادی نماینده قزوین در نشستی مطبوعاتی با ارائه اسنادی، اتهام‌هایی را علیه آذری جهرمی مطرح کرد. زرآبادی گفته که ثنا اسدیان-خواهرخانم وزیر- در شرکتی بیمه‌ای قرارداد‌هایی با رایتل و دیگر شرکت‌های حوزه مخابرات داشته که درآمد آن‌ها به متوسط ماهانه ۶۹ میلیون تومان می‌رسد. البته اختلاف میان نماینده قزوین و آذری جهرمی از چند هفته پیش آغاز شد. زرآبادی در روز سه شنبه ۱۶ مهرماه در جلسه علنی پارلمان در نطق میان‌دستور خود خطاب به وزیر ارتباطات می‌گوید: "مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز من را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد. "


محمد جواد آذری جهرمی پس از انتشار این موضع گیری‌ها از سوی حمیده زرآبادی، در اطلاعیه‌ای که در توئیترش منتشر کرده، این نماینده مجلس را به مناظره زنده از طریق اینستاگرام دعوت می‌کند تا در این مورد بحث کنند.

حمیده زرآبادی هم در پاسخ به دعوت محمدجواد آذری جهرمی برای مناظره می‌گوید که مشغول بازدید از مناطق روستایی حوزه انتخابیه خود است و به دلیل کیفیت پایین دسترسی به اینترنت نمی‌تواند مناظره اینترنتی داشته باشد. اما با حضور خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی یا هر مکان رسمی دیگری حاضر به مناظره است.

نماینده قزوین علیه آذری جهرمی چه گفت؟

سیده حمیده زرآبادی در نشستی مطبوعاتی که سه شنبه ۱۴ آبان برگزار شد، ادعا‌هایی را علیه وزیر ارتباطات مطرح کرد. این نماینده قزوین گفته که اسنادی دارم که تعدادی از نمایندگی‌های ایرانسل و رایتل در جهرم به نام خانم فاطمه صحرائیان است که نام همسرش هم هادی آذری جهرمی است.

او ادامه می‌دهد: "اکنون روال این نیست که اقوام و آشنایان را در بخش‌های دولتی به کار بگیرند. بلکه در بخش‌های خصوصی به این دوستان و اقوام رانت اطلاعاتی می‌دهند. "

زرآبادی با یادآوری ماجرای شنود مکالماتش، می‌گوید: "من صحبت‌هایی را به‌صورت تلفنی در مورد نطق آینده ام در مجلس با برادرم داشتم و کس دیگری هم از آن اطلاع نداشت، اما موضوع صحبت‌های من و برادرم با یک توئیت با نام مشخص منتشر شد و من نمی‌دانم اطلاعاتی که فقط میان من و برادرم بوده را چه کسی به آنان داده است و این را پیگیری می‌کنم. "

این نماینده مجلس همچنین گفته که "وزیر ارتباطات چرا نام شرکت‌های متخلف در زمینه خدمات ارزش‌افزوده را به مجلس معرفی نمی‌کند؟ آقای جهرمی چرا در مورد شرکت فیتس توضیحی نمی‌دهد که بیشترین تخلف را داشته و مشاور جوانان آقای جهرمی هم مسئول آن بوده است؟ "

پاسخ آذرمی جهرمی به زرآبادی چه بود؟

پس از اینکه زرآبادی مدعی اتهاماتی علیه وزیر ارتباطات شد، محمد جواد آذری جهرمی در یک لایو اینستاگرامی به بخشی از این ادعا‌ها پاسخ داد. او در مورد شایعه حقوق ۶۹ میلیونی ثنا اسدیان -خواهر خانم خود- از علی نواب‌زاده، همسر وی برای شفاف‌سازی این موضوع دعوت می‌کند.

نواب زاده در این مورد می‌گوید: "در زمان انعقاد قرارداد‌ها آقای جهرمی نه وزیر بودند نه در شرکت‌های طرف قرارداد ما مسئولیت داشتند. حتی یکی از شرکت‌هایی که ما دوست داشتیم در آن ورود کنیم شرکت ارتباطات زیرساخت بود که با آقای جهرمی مطرح کردم و ایشان برادرانه به ما گفت: در این کار شرکت نکنید که ما هم پذیرفتیم. مطلب دیگر این‌که عموما افراد تمایلی به گفتن درآمد شخصی‌شان ندارند، اما با توجه به شرایط موجود، من می‌گویم که درآمد مطرح‌شده تقریبا درآمد ماست، اما به ریال، نه تومان. "

او ادامه می‌دهد: "مبلغ ۶۹ میلیون تومان حقوقی است که به همسر من تعلق می‌گیرد، در حالی که همه با شغل نمایندگی بیمه آشنا هستند و می‌دانند چنین شرکت‌هایی هزینه‌هایی مانند اجاره دفتر، حقوق کارمند، بازاریاب و هزینه جاری دارند به همین دلیل اطلاق درآمد به شکل حقوق در ادعای مطرح‌شده اصلا درست نیست. همچنین تمامی قرارداد‌های ما طی روال شفاف و قانونی منعقد شده و سوابق آن در بیمه موجود است. "

آذری جهرمی همچنین زهیر موسوی – خبرنگاری که در توییتر خود به نطق نماینده مجلس علیه جهرمی اشاره کرده بود- به صورت حضوری در لایو خود دعوت کرد که درباره مباحث مطرح‌شده توسط حمیده زرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی شفاف‌سازی کند. موسوی در این باره گفت: "یکی از دوستان قدیمی من که از کارمندان صداوسیماست و اتفاقا از منتقدان و مخالفان وزیر ارتباطات است، به من گفت: یکی از نمایندگان مجلس قرار است درباره آذری جهرمی نطق کند و من هم این خبر را در توئیتر خودم منتشر کردم، البته نامی از نماینده نبردم. "

آذری جهرمی نیز در واکنش به اظهارات زرآبادی در مورد اطلاع رسانی نطقش چند روز پیش از ایراد، می‌گوید: "اگر دنبال کسی می‌گردید که این خبر از کجا آمده، بهتر است در گروه مخالفان ما دنبالش بگردید و بدانید هماهنگی‌های رسانه‌ای برای تخریب جهرمی باعث انتشار این خبر شده است. "

وزیر ارتباطات در پایان این لایو اینستاگرامی به تخریب‌هایی که طی چند ماه گذشته در پی بررسی تخلفات شرکت‌های ارزش افزوده علیه او ایجاد شده اشاره می‌کند و می‌گوید: "گفتید من ۵۰ هزار دلار جهت گزارش تبلیغاتی برای خودم در مجله پرداخت کرده‌ام، گفتید جهرمی با هواپیمای اختصاصی رفت‌وآمد می‌کند که تمام این مسائل تکذیب شد. ما بنای کوتاه آمدن نداریم. استقامت و ایستادگی در برابر فساد هزینه دارد و من آمادگی دارم. نه از تطمیع‌ها دلم خواهد لرزید و نه از تهدید‌ها می‌ترسم. "

محمد جواد آذری جهرمی پس از اتمام لایو اینستاگرامی، یک پست در صفحه اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: "اقدام بعدی علیه شرکت‌های ارزش افزوده، تلخ‌تر از ستاره ۸۰۰ ستاره ۶ مربع خواهد بود. " با این وجود جنگ آذری جهرمی و شرکت‌های ارزش افزوده همچنان ادامه دارد و باید منتظر ماند و دید که داستان وزیر ارتباطات با سرویس‌های "وس" به کجا می‌رسد.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان