شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023

آفتاب ایلام - شهرستان‌های ملکشاهی، بدره و سیروان سه شهرستان تازه تاسیس ایلام بوده که در دولت نهم از شهرستان‌های مهران، دره‌شهر و چرداول انتزاع و نام شهرستان به خود گرفتند اما این استقلال موجب آن نشد که به فراخور دیگر شهرستان‌ها رشد و از امکانات زیر ساختی برخوردار شوند، فقر زیرساختی، محرومیت، دوری از مرکز و نبود امکانات مناسب شهری رغبتی برای حضور تخصص‌های انسانی به وجود نیآورده است و این عدم رغبت موجب آن شده است که این شهرستان‌ها از نبود پزشکان متخصص و بیمارستانهای مجهز برخوردار شوند.

نبود پزشک متخصص و بیمارستان مجهز دغدغه مردم شهرستان‌های ملکشاهی؛ بدره ووسیروان در استان ایلام شده است و شهروندان این شهرستان‌ها از نبود پزشک متخصص و تجهیزات مناسب پزشکی رنج‌برده، و مشکلی که خود را در حوادث جانی و یا بیماری‌ها به مردم این شهر نشان می‌دهد و باعث می‌شود، گره‌ای دیگر بر مشکل فرد بیمار افزوده شود نبود پزشک متخصص و بیمارستان مجهز است.

فتحی مقدم یکی از شهروندان ملکشاهی با اشاره به‌سختی سفر به شهرهای هم‌جوار برای درمان گفت: از آنجائی که شهرستان ملکشاهی فاقد پزشک متخصص است مجبوریم برای درمان بیماری به شهرستان‌های هم جور مراجعه کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری و تأمین هزینه‌های درمانی بایستی هزینه‌های ایاب و ذهاب و اسکان در شهر‌های دیگر را نیز متحمل شویم.

یکی دیگر از شهروندان سیروانی اضافه کرد: درمان بعضی از بیماری‌ها نیازمند مراجعه به پزشک متخصص است و مراجعه به پزشک عمومی برای درمان کافی نیست.

این شهروند سیروانی افزود: برای تکمیل فرآیند بعضی از بیماری‌ها نیاز است چند جلسه به پزشک متخصص مراجعه کرد که متأسفانه به دلیل نبود پزشک متخصص در شهرستان و مشکلات و سختی‌های که در مراجعه به شهرستان‌های هم‌جوار متحمل می‌شویم روند درمان اکثراً ناقص می‌ماند.

وی ادامه داد: اگر مریض اورژانسی داشته باشیم تا بخواهیم به شهرهای هم‌جوار مثل سراوان یا ایرانشهر منتقل کنیم در بین راه تلف می‌شود.

محمد کریمیان در بیان نبود پزشک متخصص و بیمارستان مجهز و دغدغه شهروندان این شهرستان‌ها توسط خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: شهرستان‌هایی همانند ملکشاهی، بدره و سیروان که از شهرستان‌های تازه تأسیس و نوپا در استان است، بیشتر از سایر شهرستان‌ها موردتوجه قرار خواهند گرفت و سعی می‌کنیم عدالت در حق این شهرستان‌ها که زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات آنان در حد سایر شهرستان‌های دیگر استان نیست، رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ما به‌عنوان خدمتگزاران مردم در عرصه بهداشت و درمان، نظارت و توجه بیشتری را در راستای اجرای عدالت در تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات در سطح استان به کارخواهیم گرفت و یقیناً سنگینی کفه ترازو به سمت شهرستان‌های تازه تأسیس متوجه خواهد بود تا بتوانیم گامی در جهت خدمت به مردمان شریف و قدرشناس این شهرستان‌ها برداریم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد و گفت: آرزوی ما این است روزی فرارسد که هیچ هم استانی برای دریافت خدمات درمانی راه سخت و پرمشقت سفر به سایر استان‌ها و خصوصاً پایتخت را بر خود تحمیل ننماید و مردمان پاک‌سرشت و ولایتمدار استان از امکانات، ظرفیت‌ها و دانش فوق تخصصی و متخصصین خود در حوزه سلامت بهره‌مند باشند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان