دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی فرارسیدن روز پزشک را به همه پزشکان و تلاشگران سلامت در استان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ در متن پیام دکتر محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام آمده است:

سلامتی موهبتی الهی است که ثبات این نعمت مرهون تلاش مجموعه‌ای از انسان‌های فداکار، سخت‌کوش و خستگی ناپذیر است. در این شبکه پیچیده، بزرگ و بهم پیوسته که متشکل از موضوعاتی نظیر بهداشت و پیشگیری، تامین سلامت فیزیکی، عاطفی، ذهنی، محیطی، معنوی، شغلی و در نهایت درمان، احیاء و بازتوانی بیماران و آسیب دیدگان است، نقش پزشکان به عنوان ملجأ بیماران در آخرین حلقه از این زنجیره، بسیار برجسته و دارای اهمیت است، فلسفه نامگذاری اول شهریور ماه زادروز حکیم ابوعلی سینا هم دلیلی بر اثبات این مدعاست.

روز پزشک، روزی برای ارج نهادن به خدمات آن‌هایی که برای حفظ این نعمت الهی تلاش می‌کنند تا با اقتدا به پیشکسوتان نامدار خود، گذشته افتخار آفرین علمی‌ِشان را احیاء و جایگاه شایسته خویش را در این عرصه گسترده به اثبات برسانند.

جامعه پزشکی همواره در کنار دیگر اقشار، در بزنگاه‌هایی که ایران اسلامی طی سال‌های گذشته پشت سر گذاشته حضوری فعال و اثرگذار داشتند، از حضورشان دوشادوش رزمندگان در دفاع مقدس گرفته تا زمانی که کوله‌بار خود را برای خدمت به محرومان در مناطق دورافتاده می‌بنند تا اکنون که در خط مقدم مبارزه با کرونا در حال نبرد تن به تن هستند.

این عزیزان فرشتگان نجات در بحبوحه شیوع بیماری کرونا با دستان مهربان و دم مسیحایی خویش، برای سلامت جامعه و درمان و مراقبت از بیماران مبتلا جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و گامی پس ننهادند.

اینجانب یکم شهریورماه، زادروز تولد حکیم بی‌بدیل، بوعلی سینا و روز پزشک را به جامعه زحمتکش پزشکان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال، مزید توفیقاتشان را در راستای خدمت به مردم شهید پرور و شریف استان ایلام مسئلت می‌نمایم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان