چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
یک نماینده مجلس گفت: خاندوزی از دل مجلس است و رویکرد مطالبه گری دارد، او جوان، انقلابی، ولایی و فساد ستیز است، این رویکرد وزیر در تراز نیروهای انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابراهیم عزیزی با بیان اینکه، وزیر اقتصاد می تواند برای اصلاح مالیات و جهش تولید نقش اساسی ایفا کند اما به تنهایی نمی تواند و به تعامل با مجلس نیاز دارد، گفت: خاندوزی از دل مجلس است و رویکرد مطالبه گری دارد، او جوان، انقلابی، ولایی و فساد ستیز است، این رویکرد وزیر در تراز نیروهای انقلاب است.

او تجربه بسیار خوبی در اقتصاد دارد و از اساتید دانشگاه است. او تجربه و دانش مورد نیاز در وزارت اقتصاد را دارد و امیدواریم او بتواند با لطف الهی و حمایت دولت و مجلس مشکلات را حل کند.

محمدرضا پور ابراهیمی، نیز در این خصوص گفت: در مجلس دهم وقتی خاندوزی معاونت اقتصادی مرکز پژوهشها را داشت با او آشنا شدم، جدیت و تعصب او برای حل مشکلات مثال زدنی بود.

دغدغه ای که در حوزه کلان اقتصاد همواره مطرح کردیم مطالبات از دولت بود که انجام نشد. امروز این ظرفیت برای مجلس فراهم شده که فردی که خودش پیگیر مطالبات مجلس از دولت بود در دولت حاضر شود.

وی افزود، موقعیت استثنایی برای مردم و کشور و مجلس پیش آمده که فردی از مجلس و آشنا به مطالبات به دولت برود. اصلاح عملیات قانون بانکداری، اصلاح ساختار نظام مالیاتی، اصلاح قوانین در شفافیت اطلاعات مالی در کشور، تعیین تکلیف سهام عدالت از موضوعات قابل رسیدگی است که در کمیسیون اقتصادی مطرح است و مسئول رسیدگی به برخی از آنها در مجلس خاندوزی است.

اگر طرحهای مجلس با محوریت وزارت اقتصاد عملیاتی شود باعث بهبود شاخص های اقتصادی در کشور خواهد شد. شرط رییس جمهور در معرفی وزرا انقلابی بودن، بود. ما از آقای خاندوزی حمایت می کنیم و در کمیسیون اقتصادی هم قاطعانه پای او می ایستیم.

همچنین پاشایی بهرام با بیان اینکه،  تیم اقتصادی دولت سیزدهم با یک نگاه کارشناسانه و با نگاه به داخل نسبت به تهیه برنامه ای جامع اقدام نموده است، گفت: روی برخی از این گزینه ها حرف داریم اما خاندوزی از بهترین گزینه هاست، ارتباط و تعامل با جامعه دانشگاهی دارد و از لحاظ شخصیتی نیرویی جوان است. یکی از دروس ثابتی که او در دانشگاه تدریس می کند اقتصاد ایران است.

بخشی از برنامه های او فعال کردن ستاد اقتصادی دولت، اصلاح نظام گمرکی و مالیاتی است. بزرگترین چالش کشور قدرت بی حد و حصر بانک ها است که خاندوزی اصلاح این روند را در برنامه خود دارد.

در سال گذشته شاهد آسیب مردم از بورس بودیم که همکار ما آقای خاندوزی برای این موضوع هم برنامه دارد. لازم است با شفافیت اطلاعات و مشخص کردن دارایی ها نسبت به مولد سازی دارایی های دولت، اقدام کنیم.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان