چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
هوای گرم تا روز شنبه هفته آینده در سطح استان ماندگار است؛ اوج گرما در این هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه خواهد بود و در نواحی گرمسیر به ۵۰ می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، هوای گرم تا روز شنبه هفته آینده در سطح استان ماندگار است؛ اوج گرما در این هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه خواهد بود؛ انتظار داریم دمای هوا در نواحی سردسیر استان تا حدود ۴۰ درجه و در نواحی گرمسیر استان تا دمای ۵۰ درجه برسد.

روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید تا شدید را داریم؛ به دلیل افزایش دمای هوا مصرف آب و برق بالا خواهد رفت و توصیه می شود مردم در مصرف انرژی صرفه جویی لازم را داشته باشند.

نیاز است کشاورزان دور آبیاری محصولات خود را بالا ببرند و ساعات آبیاری خود را در ساعت خنک روز قرار دهند تا هم دچار تنش دمایی نشوند و هم آب کمتری استفاده کنند. 

به دلیل افزایش دما به ویژه در دو روز آخر هفته افراد حساس از قبیل سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران بهتر است در ساعات گرم روز در فضای باز فعالیت نداشته باشند.

کمترین دمای صبحگاهی امروز در شهر ایلام و شهرستان بدره با دمای ۲۱ درجه و گرمترین دمای روز گذشته در شهرستان های مهران و دهلران با دمای ۴۵/۸ درجه بوده است.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان