دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار باران و وزش باد شدید تا چهارشنبه در برخی استان ها نسبت به سیلاب و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی 8 استان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب اصفهان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می شود.

در برخی مناطق استان های مازندران، گیلان، ارتفاعات استان های سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا سه شنبه این وضعیت در مناطق ذکر شده به صورت خفیف تری ادامه دارد و وزش باد در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش می یابد.

چهارشنبه در برخی مناطق آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده روی می دهد و وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه خواهد داشت. پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است، ضمن این که در نیمه غربی افزایش نسبی دما و در نیمه شرقی وزش باد شدید پدیده غالب است.

توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب

نوع مخاطره: گبار باران و رعدوبرق، وزش بادشدید موقتی

منطقه اثر:

دوشنبه 1400/06/01 : ارتفاعات مازندران و تهران، جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق هرمزگان.

سه شنبه 1400/06/02 : ارتفاعات جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، شرق فارس و ارتفاعات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها و وقوع سیلاب محلی و نقطه ای، احتمال افزایش آب روخانه ها ،احتمال ریزش سنگ درمحورهای کوهستانی، وزش تند باد موقت و برخورد صاعقه.

توصیه: احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو به ویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان