دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای احداث خانه های طرح مسکن محرومان در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ حبیب الله محبی با بیان اینکه این میزان تسهیلات به افراد واجد شرایط در سطح روستا‌های استان پرداخت شده است افزود: تاکنون پرونده ۲ هزار واحد سهمیه مسکن محرومان به بانک‌های عامل استان معرفی شده که از این تعداد یک هزار و ۹۳۶ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحد‌ها در استان افزود: عملیات پی کنی ۲ هزار واحد انجام و ۲ هزار واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: تا کنون یکهزار و ۷۹۵ از این تعداد واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و یک هزار و ۹۳۱ واحد نیز در مرحله دیوارچینی قرار دارد.

محبی تاکید کرد: اعتبار مصوب تسهیلات یک هزار میلیارد ریال است که تاکنون نزدیک به ۹۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از این میزان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اضافه کرد: میزان اعتبار تسهیلات بلاعوض نیز ۶۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به طرح ویژه مسکن روستایی در استان هم گفت: سهمیه احداث مسکن روستایی طرح ویژه در سال جاری نیز به مانند طرح مسکن محرومان ۲ هزار واحد بوده که برای هر واحد یک میلیارد ریال با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

محبی، میزان تسهیلات ابلاغی در اجرای طرح مسکن‌ویژه محرومان تاکنون را ۲ هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: تاکنون سهمیه بانک تجارت به صورت کامل، سهمیه بانک صادرات ۳۰ درصد انجام شده است و رایزنی برای اخذ سهمیه سایر بانک‌ها نیز در حال انجام است.

 بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

 

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان