سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
ایلام- ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای احداث خانه های طرح مسکن محرومان به افراد واجد شرایط در سطح روستاهای استان پرداخت شده است.

حبیب الله محبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون پرونده ۲ هزار واحد سهمیه مسکن محرومان به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد هزار و ۹۳۶ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی ۲ هزار واحد انجام و ۲ هزار واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: تا کنون هزار و ۷۰۵ از این تعداد واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و یک هزار و ۹۳۱ واحد نیز در مرحله دیوارچینی قرار دارد.

محبی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات تاکید کرد: اعتبار مصوب تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون نزدیک به ۹۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این میزان تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: میزان اعتبار کمک بلاعوض نیز ۶۰ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به طرح ویژه مسکن روستایی در استان هم گفت: سهمیه احداث مسکن روستایی طرح ویژه در سال جاری نیز به مانند طرح مسکن محرومان ۲ هزار واحد بوده که برای هر واحد یک میلیارد ریال با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است. 

محبی، میزان تسهیلات ابلاغی در اجرای طرح مسکن ویژه تاکنون را ۲ هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: تاکنون سهمیه بانک تجارت به صورت کامل، سهمیه بانک صادرات ۳۰ درصد انجام شده است و رایزنی برای اخذ سهمیه سایر بانک ها نیز در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان