یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به جهش خیره کننده کرونا در استان گفت: افزایش آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی ها در ایلام بسیار نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ دکتر محمد کریمیان با بیان اینکه در سه روز گذشته ۱۵ ایلامی بر اثر کرونا فوت شدنداظهار داشت: در شبانه روز گذشته پنج ایلامی قربانی کرونا شدند و مجموع فوتی‌های استان به ۹۱۹ نفر افزایش یافت.

وی با اشاره به شناسایی ۴۲۴ ابتلای جدید در شبانه روز گذشته در استان ایلام تصریح کرد: مجموع مبتلایان استان به ۵۲ هزار و ۵۸ نفر افزایش یافت.

کریمیان با اشاره به بستری ۷۸ نفر بیمار کرونایی در مراکز درمانی  استان گفت: مجموع بستری‌های موجود  به ۴۵۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: ایلام با ۲۴ نفر و چرداول با ۲۱ نفر بیشترین تعداد بستری‌های جدید را به خود اختصاص دادند.

کریمیان گفت: از بستری‌هایی جدید ۱۳ نفر دیگر مربوط به دهلران، ۶ نفر ایوان، پنج نفر مهران، سه نفر آبدانان، ۲ نفر هلیلان، یک نفر بدره، یک نفر دره شهر، یک نفر ملکشاهی و یک نفر نیز مربوط به چوار است.

وی یادآور شد: مجموع مبتلایان در شهرستان‌های ایلام ۱۹ هزار و ۶۰۰، آبدانان پنج هزار و ۹۷۳، ایوان پنج هزار و پنج، دره شهر چهار هزار و ۷۵۰، مهران سه هزار و ۲۵۶ و چرداول ۲ هزار و ۷۹۵ نفر است.

بگفته کریمیان مجموع مبتلایان در شهرستان‌های بدره ۲ هزار و ۷۹۵، ملکشاهی هزار و ۲۹۶، سیروان هزار و هشت، هلیلان ۸۶۶ و چوار ۵۰۰ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دهلران، دره شهر، مهران، ایوان، چرداول، بدره و چوار در وضعیت قرمز قرار داردند.

وی اضافه کرد:شهرستان‌های ملکشاهی، هیلیلان و سیروان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

 

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان