یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403| 21 April 2024

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام با گلایه از عدم همکاری برخی ادارات در طرح ملی مکان یابی مدارس گفت: متاسفانه با همکاری نکردن عمده دستگاه های مرتبط با طرح ملی مکان یابی این استان از ...

به گزارش آفتاب ایلام، نصرت اله رحیمی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام افزود: سامانه مکان یابی احداث مدارس سال ۹۹  در استان فعال و اجرای این طرح ملی در دستور کار قرار گرفت ولی به دلیل عدم همکاری برخی ادارات به تعویق و ایلام از ردیف استان های پایلوت خارج شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح باید دستگاه های اجرایی نظیر میراث فرهنگی، شرکت برق ، ثبت اسناد، بنیاد مسکن، املاک راه و شهر سازی، منابع طبیعی ، مخابرات، شرکت نفت و شهرداری اطلاعات مکانی خود را برای پیش بینی احداث مدرسه در مناطق شهری و روستایی در اختیار این اداره کل قرار می دادند که متاسفانه همکاری انجام نگرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام بیان کرد: این طرح با هدف بررسی مکان مناسب برای احداث مدرسه به استناد لایه های اطلاعاتی همه دستگاه ها، نهادها و ارگان ها در هر منطقه پیش بینی که جزء برنامه زیر نظام فضا و تجهیزات از مجموعه برنامه های سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش می باشد.

وی اظهار کرد: در صورت اجرای این طرح مکان مناسب برای مدرسه در مناطق مختلف استان تعیین و احداث مدارس بصورت کارشناسی شده بر اساس معیارها و استاندارد مورد نظر و شرایط بهینه از نظر تراکم جمعیت، شبکه های بهداشت، دوری از مخاطرات طبیعی و سایر موارد انجام خواهد گرفت.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان