پنجشنبه، 30 فروردین 1403| 18 April 2024
شهیدان کریم بخش از افتخارات شهرستان بندرانزلی هستند که پدر آن ها، هانی کریم بخش به صیادی و فروش مرغ و تخم مرغ در بازار انزلی اشتغال داشت. مادر آن ها نیز خانه دار بود و به دلیل داشتن سواد قرآنی به بانوان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس طاهره پور بخش مادر شهیدان مسلم، علی و حمزه کریم بخش که در سال ۹۴ با رهبر انقلاب دیدار کرده بود، روز جمعه (۲۹ مرداد) دار فانی را وداع گفت.

 

 

شهیدان کریم بخش از افتخارات شهرستان بندرانزلی به شمار می روند که پدر آن ها یعنی هانی کریم بخش به صیادی و فروش مرغ و تخم مرغ در بازار انزلی اشتغال داشت. مادر آن ها نیز خانه دار بود و به دلیل داشتن سواد قرآنی به بانوان قرآن تعلیم می داد و ۱۲ فرزند داشت.

 

 

در طول دوران دفاع مقدس، هانی کریم بخش به همراه فرزندان در جبهه حضور داشت. ۳ شهید، ۳ جانباز و یک آزاده کارنامه زرین این خانواده در مکتب اسلام و انقلاب است.

مسلم کریم بخش در سال ۶۴ در سن ۲۲ سالگی به شهادت رسید. علی و حمزه هر دو در سال ۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ به شهادت رسیدند. علی ۲۷ سال و حمزه ۲۳ سال داشتند. سه فرزند دیگر این خانواده با نام های حبیب، حُر و خلیل جانباز شدند. علی اصغر دیگر عضو این خانواده اسیر شد که در نهایت آزاد شد.

 

 

در دیدار ۹ شهریور ۹۴ خانواده شهید با رهبر انقلاب اسلامی، ایشان نام مادرشهیدان کریم بخش را خواندند. خانم پوربخش بلند می شود و با احساسات فراوان برای رهبر انقلاب دعا می کند و سخنانی را مطرح می کند.

رهبر انقلاب خطاب به حضار می فرمایند: این خانم سه تا پسرش مثل گل را داده و خودش هم اینجور ایستاده!

سپس فرمودند: شنیدم در یکی از میادین شهر عکس این شهدا و این خانم نقش بسته؟

برادر شهدا: بله.

 

 

رهبر انقلاب: کار بجایی است. اینکه شهرداری ها و مردم از خانواده شهدا تجلیل کنند خیلی خوب است.

سپس فرمودند: بنده پیش از انقلاب در مسجد آخر منبر می رفتم.

حبیب (برادر دیگر شهدا) گفت: بله آقای دارچینی آنجا بود.

حضرت آقا فرمودند: بله. آن مسجد هنوز هست؟

برادر شهید گفت: بله هست.

 

 

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان