سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403| 23 April 2024
رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره ادعاهای خط دهی به نمایندگان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمدی‌بیغش نماینده شازند در جلسه علنی امروز تذکری را مطرح کرد مبنی بر این‌که رئیس مجلس شورای اسلامی جلساتی را تشکیل داده است و در خصوص رأی اعتماد و یا عدم رأی اعتماد خط‌دهی می‌کند.

با شروع جلسه علنی نوبت عصر امروز، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم با استناد به ماده 75 آیین‌نامه در تذکری با طرح انتقادات تندی به احمدی بیغش گفت: مگر نمایندگان عروسک خیمه‌شب‌بازی هستند که هر چیزی را که دیگران می‌گویند گوش دهند؟ این حرف‌ها توهین به نمایندگان است.

تعداد دیگری از نمایندگان نیز خواستار بیان تذکراتی با استناد به ماده 75 شدند، که قالیباف به‌دلیل کمبود وقت جهت اتمام بررسی صلاحیت وزرا از آنها خواست که از طرح تذکراتشان منصرف شوند، منتها توضیحاتی را ارائه کرد.

 قالیباف در این زمینه گفت: دوستان حداقل در این ماه‌های اخیر یعنی قبل از انتخابات و یا بعد از انتخابات و بعد از معرفی کابینه به‌خصوص در چند روز اخیر شاهد بودند که بنده در تمامی جلسات تأکید داشتم که طبق اخبار پنهان و آشکار، امروز دشمنان کشور و انقلاب به‌دنبال انشقاق و اختلاف بین مجموعه‌های ساختاری هستند.

وی ادامه داد: روز دوشنبه هفته جاری نیز با حضور رؤسای کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه باز هم تأکید کردم که هر کسی به‌دنبال چنین کارهایی و زمینه‌سازی آن است بداند به کشور، انقلاب و مردم ظلم کرده است چون مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و جانشان در خطر است بعد ما بخواهیم اختلاف ایجاد کنیم، درست نیست.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: من هرگز اجازه نمی‌دهم چنین فضایی در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود، چون ما تازه اول کار هستیم. در جلسه تودیع و معارفه در قوه قضائیه یعنی زمان تودیع آقای رئیسی و معارفه آقای اژه‌ای هم دو نکته را بیان کردم؛ این‌که دوستان در جبهه انقلاب بدانند دیگر بهانه‌ای برای کارنکردن وجود ندارد و بعد گفتم جبهه انقلاب، دولت، مجلس شورای اسلامی محکوم به موفقیت هستند. هرکسی چنین چیزی را دنبال نکند آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. در همان جلسه هم بر لزوم همدلی و همکاری تأکید داشتم، منتها این را هم گفتم که استقلال مجلس مهم است مجلس در رأس امور است و انجام وظایف قانونی‌اش وظیفه نمایندگان است.

رئیس مجلس عنوان کرد: در این موضوع با هیچ کسی مماشات نمی‌کنیم، باید با قدرت کار را ادامه دهیم این موضوع روشنی است. من 40 سال در کار اجرایی خدمت به مردم کردم، امروز دوستان بدانند که مهم‌ترین دغدغه مردم سلامت و اقتصاد است، مجلس شورای اسلامی باید این اطمینان را حاصل کند که وزیران پیشنهادی در حوزه‌های معیشتی، اقتصاد و سلامت مردم کار خواهند کرد، در این راه همدلی و همراهی وجود دارد، این موارد را به‌طور واضح به وزرای پیشنهادی هم گفته‌ام.

قالیباف اظهار داشت: آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند که جز کار مردم و کارآمدی هیچ چیز دیگر موضوعیت ندارد.

به گزارش تسنیم، در این هنگام تعدادی دیگر از نمایندگان با فریاد خواستار ورود هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به ادعاهای احمدی‌بیغش شدند که قالیباف در واکنش به آنها گفت: طبق آیین‌نامه، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در صورت وجود موضوعی آن را بررسی می‌کنند، در این باره هم هیئت نظارت موضوع را بررسی و اظهارنظر کند.

انتهای پیام/+نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان