دوشنبه، 27 فروردین 1403| 15 April 2024

موافقان ضرغامی در مجلس چه گفتند؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۲۱:۰۷ چاپ کدخبر: 13126
نمایندگان موافق عزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی در جلسه علنی امروز از برنامه های وی دفاع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس در موافقت با برنامه های وزیر میراث فرهنگی،گفت: یکی از مطالبی که درباره ایشان مطرح می شود این است که چرا چهره با سابقه کار فرهنگی و رسانه ای برای یک وزارت افتصادی معرفی شده است. بنده با این جمله موافقم اما آن را کامل نمی دانم. اساسا چه کسی گفته که فرهنگ محصور در وزارت فرهنگ می باشد در حالی که وزارت میراث فرهنگی و گردشگری می تواند تمدن بزرگ ایران را به دنیا معرفی کند.

وی افزود: دشمنان می خواهند ما را منزوی کنند اما ما باید با استفاده از ابزار گردشگری ظرفیتهای بزرگ فکری و فرهنگی جامعه خود را به دنیا معرفی کنیم. امروز مسئله گردشگری مسئله تبلیغات است نیاز به فردی داریم که با تبلیغات آشنا باشد بتواند با جهان و همه مذاهب، اقوام و گویشها سخن بگوید و دقیقا فردی رسانه ای نظیر آقای ضرغامی نیاز داریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما برای حوزه گردشگری به فردی استراتژیک نیاز داریم که به روابط بین المللی آشنا باشد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: آقای ضرغامی فردی چندوجهی است که نسبت به حوزه دفاعی مسائل استراتژیک و رسانه آشنایی کامل دارد و اهل تعاملات اجتماعی است بزرگترین حوزه ای که به دنیا باید بشناسیم تمدن دینی و مذهبی خودمان است.

نماینده مردم مشهد در پایان اظهار کرد:به دلیل اینکه صرفا افراد تک بعدی و سیاسی در این وزارتخانه به کار گرفته شده و به حیات خلوت سیاسی تبدیل شده بود علیرغم ظرفیت قابل عرضه در جهان این اتفاق صورت نگرفته است.

** ضرغامی برای جبران خسارت کرونا در صنعت گردشگری برنامه دارد 

بر اساس این گزارش علی رضایی نماینده کنگاور در مجلس نیز در دفاع از برنامه های ضرغامی گفت: نگاه تحول گرایانه ضرغامی قابل تحسین است. تخصص و تجربه در حوزه مرتبط با رسانه از ویژگی های بارز ایشان است. همچنین توانمندی در ایجاد هماهنگی و هم افزایی در دستگاه های امنیتی و حاکمیتی پیرامون مأموریت های وزارتخانه از دیگر ویژگی های آقای ضرغامی است.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی فردی مدیر، توانمند و شجاع است، افزود:ایشان با مبانی نظری و قرآنی آشنایی دارند و این موضوع می تواند در مأموریت ها کمک کند. آقای ضرغامی در ماجرای "فتنه 88" روشنگری کردند پس شجاعت خوبی دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی روحیه جوان گرایی دارد و به شایستگی جوانان اعتماد می کند، همچنین آقای ضرغامی به فضای مجازی مسلط هستند و می تواند برای توسعه کسب و کارهای نوین بکوشند.

رضایی خاطر نشان کرد:ضرغامی سابقه حضور در سه کابینه گذشته دارند و می توانند تجربیات ملی را به دولت سیزدهم منتقل کند، وی همچنین به مقابله با بروکراسی زیان بار اعتقاد دارد و می تواند از ظرفیت نخبگان و کارشناسان استفاده کند.

نماینده کنگاور در مجلس تاکید کرد: استفاده صحیح از پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری ایران می تواند سودی معادل دو برابر ذخایر نفتی را به کشور سرازیر کند. آمارها نشان می دهد که بین 400 تا 600 میلیارد دلار از درآمد کشورها از صنعت گردشگری تامین می شود که متاسفانه علی رغم جایگاه تاریخی و ویژگی های طبیعی ایران، کشورمان در این کسب درآمد جایگاهی ندارد. اگر با توجه به مزایای صنعت گردشگری و تاثیر اقتصادی توسعه این صنعت در درآمدزایی و اشتغالزایی بتوانیم به ظرفیت کامل صنعت گردشگری دست پیدا کنیم، می توانیم سالانه سودی دوبرابر ذخایر نفتی را به کشور وارد کنیم.

رضایی تصریح کرد: برای مقابله با کرونا و جبران خسارت آن در صنعت گردشگری و حوزه صنایع دستی که دچار آسیب های اقتصادی زیادی شده است و برای حمایت و جبران خسارت ها، نیاز به برنامه ریزی مناسب است که وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی برای این موضوع راهکارهایی را به عنوان برنامه حمایتی آماده کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان بیان کرد:ضرغامی توانایی کاهش و برداشتن موانع و چالش های پیش روی وزارتخانه نوپای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را دارد تا با مدیریت شایسته و با تعامل و همکاری دیگر دستگاه ها شاهد رشد و توسعه گردشگری و صنایع دستی کشور و حفظ و صیانت هر چه بیشتر از مواریث فرهنگی و معنوی ایران اسلامی باشیم.

رشیدی کوچی: وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند

**ضرغامی می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند

در ادامه جلسه جلال رشیدی کوچی در ضمن دفاع از برنامه های ضرغامی گفت:برنامه وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی کاملا همسو برای کنار زدن مشکلات بوده و برنامه ایشان جامع است. از شمال بارانی تا جنوب پارس ایرانی در برنامه ایشان دیده شده است.

وی با بیان اینکه آقای ضرغامی می تواند در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تحول ایجاد کند، افزود: وی ثابت کرده توانمندی لازم برای هماهنگی دستگاه ها برای پیشبرد امور را داردهمچنین وی  ارتباط بسیار قوی با حوزه فرهنگ داشته و اشراف کامل بر حوزه تبلیغات دارد که لازمه کار این حوزه است.

نماینده مرودشت در مجلس با تاکید بر اینکه اگر برنامه های آقای ضرغامی به درستی اجرایی شود همه تهدیدها به فرصت تبدیل می شود، گفت:وی کسی است که می تواند تغییر نگرش را در حوزه میراث فرهنگی ایجاد کند و با اجرای یک برنامه مردم پایه و دقیق تهدیدها تاریخ مصرف گذشته را به فرصت های بی بدیل تبدیل کند.

به گزارش تسنیم، مجتبی توانگر نماینده تهران نیز در پایان و در دفاع از برنامه های عزتالله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، اظهار داشت: مردم ایران و نمایندگان ملت خدمات آقای ضرغامی را فراموش نخواهند کرد؛ضرغامی مرد میدان و مرد عمل است و در صداوسیما مدیری اصولگرا و توسعه گرا بوده که از جمله آن توسعه شبکه های تلویزیونی در دوره ریاست او بر این سازمان است.

وی افزود: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وزارتخانه ای با 4 ضلع فرهنگ، رسانه، اقتصاد و دیپلماسی است و وزیر پیشنهادی از سوابق مدیریتی موفق در وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و دارای برنامه برای گردشگری و صنایع دستی است.

نماینده تهران گفت: آقای ضرغامی به دلیل سوابق طولانی در معاونت مجلس و استان های صدا وسیما، وزارت ارشاد و وزارت دفاع و بیش از 10 سال ریاست سازمان صدا و سیما، ایران را به خوبی می شناسد که این لازمه وزیر میراث فرهنگی است.

توانگر بیان کرد:آقای ضرغامی تجربه کار با 3 دولت خاتمی، احمدی نژاد و روحانی با گرایش های مختلف را در کارنامه خود دارد که این بیانگر توانایی، تعامل و جایگاهی است که او دارد. ضرغامی به دلیل مسئولیت های مختلفی که داشته در هیات دولت، شورای امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی حضور موثر داشته و بر برنامه ها، سیاست ها و اسناد بالادستی آگاهی و اشراف دارد. این ها تجارب ذی قیمتی است که در میان کابینه آقای رئیسی وی را چهره ای منحصر به فرد می کند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان