چهارشنبه، 29 فروردین 1403| 17 April 2024
مامور وظیفه شناس پلیس راه استان با همکاری یک خیاط پاکدست گردنبند یک میلیارد ریالی را به صاحبش بازگرداندند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، این روزها که مردم ایران زیر فشارهای اقتصادی فراوان قرار داشته و شمشیر تیز کرونا هر روز برنده تر از روزهای قبل بر سر معیشت و زندگی آنان فرود می آید، هستند کسانی که علی رغم همه مشکلات هنوز هم ردای مردانگی و شرافت بر تن دارند و هیچ مادیاتی نیست که آن ها را وسوسه کرده و دنیا را جایگزین آخرت شان کنند.

اینجا در استان ایلام هستند آدم هایی که حتی یک لقمه حرام نیز از گلویشان پایین نمی رود مامور و خیاط نیک روزگار طی روزهای گذشته رفتار نیکشان نقل محافل ابهر است.

اگر چه  خبرهای ریز و درشت دزدی و اختلاس تیتر صفحه ها شده و فضای مجازی را پر می کند اما در این راه هستند نیکوکارانی که  در خفا و سکوت راه انسانی خود را ادامه می دهند تا کسی نتواند بگوید انسانیت و اخلاق مرده است.

ماجرای پس دادن گردنبد یک میلیارد ریالی

سردار دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: سروان "علی سیفی" جانشین پاسگاه پلیس راه دره شهر_ پلدختر هنگام مراجعه به مغازه خیاطی جهت دوخت لباس نظامی، از موضوع پیدایش گردنبندی یک میلیارد ریالی توسط خیاط باانصاف با خبر می شود.

وی افزود: این خیاط با انصاف موضوع پیدایش گردنبند یک میلیارد ریالی را با این افسر وظیفه شناس مطرح و عنوان می دارد که اشتباهاً آن را به کسی دیگری تحویل داده است.

فرمانده انتظامی ایلام تصریح کرد:  با صحت عمل و  تلاش های این افسر وظیفه شناس و پیگیری ها و پرس و جوهای زیاد، شخصی که این گردنبند را اشتباها در اختیار گرفته بود شناسایی و از وی باز پس گرفته شد.

وی یادآور شد: با همکاری خیاط باانصاف و تلاش های مامور وظیفه شناس پلیس راه، این گردنبند تحویل صاحب اصلی آن که یک خانم شاغل در بیمارستان شهرستان دره شهر بود داده شد.

علی، خیاط با انصاف دره شهری نشان داد امانت دار بودن را می توان نه با حرف بلکه با عمل به دیگران آموخت.

همواره در تلاش بوده ام نان حلال بر سر سفره ببرم

وی در گفت وگو با فارس گفت: این اتفاق در شغل ما چیز نادر و عجیبی نیست، از ابتدا نیز همواره تلاش کرده ام نان حلال سر سفره ببرم و از حرام خوری دوری کنم.

با خود عهد بسته ام همواره اموال دیگران را یک امانت بدانم

سروان علی سیفی جانشین پلیس راه دره شهر به فارس گفت: بنده طی حادثه ای که در گذشته برایم اتفاق افتاده و باعث شده مزه امانتداری را بچشم با خود عهد بسته ام همواره اموال دیگران را برای خودم یک امانت بدانم.

وی بیان کرد: برای دوخت لباس هایم به خیاطی مراجعه کردم  و خیاط موضوع مربوطه را به من  انتقال دادند و توانستیم با همکاری دو جانبه طلا یک میلیارد ریالی را به صاحب اصلی بازگرداندیم.

یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است، امانت و امانت داری است ؛ امانت به عنوان یکی از صفات اخلاقی و ملکوتی، دارای واژه های زیبا و مقدسی اسـت، وجـود این واژه ها نشان دهنده قداست و شایستگی خارق العاده ای بوده و در متن امانت نهفته است.

این خصلت معنوی و روحانی، در روح و روان انسان های پاک سیرت وجود دارد و همواره در گفتار، رفتار، کردار و اعمال آنان نمایان است؛ به طوری که در کنار همه اخبار بد، روزانه در گوشه و کنار اخبار، تصویر امانت داری و کارهای نیک مردان و زنان نیک این روزگار ترسیم می شود.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۱۳نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان